Sobota, 23 lutego 2019
Imieniny: Romana, Damiana

licznik odwiedzin: 1956113

Rok 2008

Jasełka 2008

W dniu 19 grudnia 2008 roku uczniowie klas II LO, III LB i II TL pod kierunkiem p. Moniki Kalinowskiej i p. Agnieszki  Gardockiej przygotowali część artystyczną z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

BN.jpg


Przegląd dorobku kulturalnego Grajewa

W dniach 22-23. XI.2008 roku uczniowie klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego brali udział w XX Przeglądzie  Dorobku Kulturalnego Miasta Grajewa uzyskując w kategorii muzycznej Puchar Starosty, Puchar Burmistrza i wyróżnienia.

11_5.jpg


Przedstawienie teatralne "Mały książę"

W dniu 21 XI 2008 roku klasa I i II LO pod kierunkiem pani Katarzyny Romanowskiej zaprezentowała przedstawienie teatralne "Mały książe".

00.jpg


Prezentacja szkół wojskowych

W dniu 20 XI 2008 roku w przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień prezentował możliwości dalszego kształcenia oraz zdobywania ciekawych zawodów w szkolnictwie wojskowym.

0.JPG


Święto Niepodległości

W dniu 10 XI 2008 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Część artystyczną pod kierunkiem p. Grażyny Śmiarowskiej przygotowali uczniowie klasy IV i I Technikum oraz uczniowie klasy II LO.

34.jpg


Stypendium "Pokaż język"

Uroczyste wręczenie stypendiów laureatom odbyło się 25 października w MDK w Grajewie. Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali zwycięzcy wraz z rodzicami, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele. Przemówienia z okazji wręczenia stypendiów wygłosił między innymi starosta powiatu Jarosław Augustowski.

Laureaci z najwyższymi notami to:  Wojciech Szymanowski  ( 87%) klasa II LO i  Monika Obrycka (85%) klasa I LO.

1_7.jpg


Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji

W dniu 22 X 2008 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Stypendia wręczał Wojewoda Podlaski Maciej Żywno i Podlaski Kurator Oświaty Jerzy Kiszkiel

Z naszej szkoły stypendium Premiera otrzymali: Wojciech Szymanowski z klasy II LO i Paweł Szczech z klasy II TL.

20_1.jpg


Dzień Edukacji Narodowej 2008

W dniu 10 X 2008 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum pod kierunkiem p. Anny Jagusz i Jerzego Szymanowskiego.

1_5.jpg


Spotkanie z Biskupem diecezji łomżyńskiej

W dniu 12 wrzesnia 2008 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie z Biskupem Tadeuszem Bronakowskim. Jego Ekscelencja udzielił zgromadzonym błogosławieństwa oraz wygłosił krótkie kazanie o zagrożeniach czyhających na młodych ludzi w XXI wieku.

Młodzież klasy II LO pod kierunkiem pani Anny Jagusz przygotowała krótką część artystyczną.

11_4.jpg

 


Zakończenie roku szkolnego 2007/2008

W dniu 20 czerwca 2008 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie odbyły się spotkania klasowe.

1_4.jpg

 


Zakończenie roku szkolnego klas III Zasadniczej Szkoły Zawodowej

W dniu 13 czerwca 2008 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III ZSZ w Szczuczynie. Absolwentom gratulujemy,  życzymy sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

11_3.jpg

 


Dzień Sportu Szkolnego

W dniu 30 maja 2008 r. odbył się Dzień sportu szkolnego. W poszczególnych konkurencjach uczniowie nasi osiągnęli następujące wyniki:

Konkurencja

Miejsce

Imię i nazwisko, klasa

Wynik

Bieg na 100 m

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Paweł Szczech; kl. I TL

Damian Motycki kl. II T

Piotr Ladziński kl. I TL

11,60 s

12,51 s

12,65 s

Skok w dal

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Konrad Markowski kl. III TB

Paweł Szczech; kl. I TL

Rafał Zamojski kl. I TL

5,58 m

5,40 m

5,12 m

Pchnięcie kulą

chłopców

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Marcin Borzymowski kl. III C

Szymon Mitras (gimnazjum Wąsosz)

Michał Brodowski kl. II T

12,31 m

10,77 m

10,57 m

Pchnięcie kulą

dziewcząt

I miejsce

II miejsce

Ewa Rogalska kl. I LO

Agnieszka Przyborowska kl. I LO

8,05 m

7,60 m

Wyciskanie ciężarka

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Marcin Borzymowski kl. III C

Łukasz Kozikowski kl. III TB

Mariusz Lubiński kl. I TM

76 razy

75 razy

54 razy

Międzyklasowy turniej piłki nożnej

I miejsce

II miejsce

III miejsce

III TA

I TL

III C

Mecz piłki nożnej nauczyciele - uczniowie

7 : 4

DS2.JPG

 


Spotkanie z przedstawicielem Votum

W dniu 21 maja 2008 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem Votum Centrum Odszkodowań S.A. dotyczące aspektów prawnych wynikających z uczestnictwa w wypadkach drogowych. Nasi uczniowie dowiedzieli się jak szeroki wachlarz odszkodowań przysługuje uczestnikom wypadku od firm ubezpieczeniowych z tytułu ubezpieczenia OC.

OC_01.jpg


Szkolenie- pierwsza pomoc przedmedyczna

20.05.2008 roku ratownicy medyczni z JRG  OSP  w Szczuczynie przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zachowania się na miejscu wypadku. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Uczniowie klas  licealnych i technikum logistycznego mieli możliwość wykonywania ćwiczeń na fantomach. Na zakończenie odbyła się prezentacja wozu ratownictwa technicznego i jego wyposażenia.

40.jpg


Matura 2008 rozpoczęta

W dniu 5 maja 2008 roku rozpoczęła się matura. W tym dniu uczniowie zdawali język polski. 6 maja odbył się egzamin maturalny z języka angielskiego. W nastepnych dniach odbędą się egzaminy pisemne z przedmiotów wybranych przez maturzystów. Od 12 maja rozpocznie się egzamin ustny z języka polskiego, a od 20 maja egzamin ustny z języka angielskiego.

1_2.jpg

 


Uroczysty apel poświęcony rocznicy Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia 2008 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel poswięcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel zorganizowała klasa I LO, pod kierunkiem pani Katarzyny Romanowskiej i Moniki Kalinowskiej.

99_1.JPG


Duży sukces Jarka

W dniach 18 i 25 kwietnia (finał) 2008 roku w Zespole Centrów Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Łomży odbyła się III edycja Wojewódzkiego Konkursu "Najlepszy w zawodzie: Mechanik Pojazdów Samochodowych".

W gronie 36 startujących uczniów z 18 szkół zawodowych woj. podlaskiego uczeń III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Szczuczynie Jarosław Modzelewski zajął bardzo dobre VI miejsce. Opiekunem Jarka był Pan Marek Konopka.

11_2.jpg


Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

W dniu 25 kwietnia 2008 roku uczniowie klas maturalnych otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Po uroczystym apelu, każda z klas kończących szkołę przyłączyła się do corocznej akcji sadzenia drzew wokół szkoły, sadząc swoje rosliny.

 Absolwentom życzymy wszystkiego dobrego, powodzenia na egzaminach maturalnych i zawodowych.

111_1.jpg


Beam-Light

W dniu 21 kwietnia 2008 r. w naszej szkole wystąpił zespół Beam - Light (Ola Dudziak i Wojtek Sochaczewski) z Krakowa. Koncert dotyczył tematyki antyuzależnieniowej.

OD_1.jpg


Turniej Szkół Gimnazjalnych

19.04.2008 r. odbył się w naszej szkole Turniej Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZS w Szczuczynie w Siatkówce Chłopców.

Klasyfikacja końcowa :

  1. Gimnazjum Publiczne nr 2 w Grajewie 
  2. Gimnazjum Publiczne w Wąsoszu
  3. Gimnazjum Publiczne nr 1 w Grajewie

a.jpg

16.04.2008 r. odbył się w naszej szkole Turniej Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZS w Szczuczynie w Siatkówce Dziewcząt.

Klasyfikacja końcowa :

  1. Gimnazjum Publiczne w Białej Piskiej
  2. Gimnazjum Publiczne Nr 2 w Grajewie
  3. Gimnazjum Publiczne Nr 1 w Grajewie

2_1.jpg

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację i uczestnictwo w turnieju.

 


Biegi przełajowe - Białystok

W dniu 13.04.2008 roku (niedziela) w Białymstoku odbyły się sztafetowe biegi przełajowe chłopców i dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego. 

111.jpg


Biegi przełajowe - Grajewo

W dniu 6.04.2008 roku (niedziela) na terenie byłej strzelnicy wojskowej przy szkole ZS nr 2 w Grajewie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe chłopców i dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych powiatu grajewskiego. W klasyfikacji końcowej drużyna chłopców oraz drużyna dziewcząt  z naszej szkoły zajeła  3 miejsce.

 

2.jpgGiełda szkół średnich 2008

3.IV.2008 roku dla ułatwienia gimnazjalistom wyboru odpowiedniej dla siebie szkoły, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Grajewie zorganizowała "Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Grajewskiego". Podczas kilkugodzinnego spotkania w hali MOSiR uczniowie mogli zapoznać się z propozycją pięciu szkół z powiatu oraz uzyskać wskazówki odnośnie składania dokumentów. Nasza szkoła  zaprezentowała ofertę edukacyjną, kierunki kształcenia jak również wydarzenia z życia szkoły i osiągnięcia swoich wychowanków.  

112.jpgROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA

2 kwietnia 2008 roku w trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II uczniowie klas licealnych pod kierunkiem p. Anny Jagusz przygotwali montaż słowno-muzyczny poświęcony Jego pamięci.

11_1.jpg


Turniej Wiedzy Pożarniczej

14 marca 2008 roku w Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie odbyły się eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Reprezentacja naszej szkoły zajęła czołowe miejsca:

- I miejsce - Damian Trzaska  z klasy III TB,

- III miejsce - Rafał Nieradko z klasy I TL.

11.jpg

 


Dzień Kobiet 2008

07.03.2008r.  Dzisiaj mieliśmy okazję podziwiać inscenizację dotyczącą wszystkim dobrze znanego Święta Kobiet. W naszej szkole dzień ten odbył się bardzo uroczyście, jak również radośnie. A to za sprawą klasy I LO. Dla Pań przygotowano program artystyczny pod kierunkiem p. Katarzyny Romanowskiej. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i bawili publiczność wykonując skecze i śpiewając piosenki.

k.jpg


Szczuczyńscy logistycy w PFLEIDERER

W dniu 27 lutego 2008 r. przyszli logistycy z Technikm w Szczuczynie zwiedzali Zakłady Płyt Wiórowych PFLEIDERER Grajewo S.A. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią zakładu, linią produkcyjną płyt surowych i płyt laminowanych oraz cyklem zarządzania magazynami firmy. Szczególne ich zainteresowanie wzbudził transport wewnątrzzakładowy oraz system magazynowania i obsługi zapasów.

 

l.jpg

Uczniowie usłyszeli dobrą informację!  Już w chwili obecnej zakład potrzebuje pracowników z wykształceniem logistycznym.

            Dyrekcja i uczniowie Technikum Logistycznego w Szczuczynie składają serdeczne podziękowanie kierownictwu PFLEIDERER Grajewo S.A. za umożliwienie zwiedzenia zakładu.


Walentynki

14.02.2008 r Obchodzimy dzień miłości i wszystkich zakochanych - WALENTYNKI. W naszej szkole uczniowie korzystając z walentynkowej poczty rozsyłali walentynki do swoich ukochanych, przyjaciół, lub chociaż znajomych. To dzień, w którym możemy się dowiedzieć, kto darzy nas uczuciem.

Szkolenie - pierwsza pomoc przedmedyczna

13.02.2008 roku ratownicy medyczni z OSP ze Szczuczyna przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zachowania się na miejscu wypadku. Szkolenie składało się z części teoretycznej jak i praktycznej. Uczniowie klas maturalnych mieli możliwość wykonywania ćwiczeń na fantomach. Na zakończenie odbyła się prezentacja wozu ratownictwa technicznego i jego wyposażenia.

Studniówka 2008

12.01.2008 roku odbyła się studniówka klas maturalnych technikum i liceum ogólnokształcącego. Młodzież zapominając o czekającej ciężkiej pracy przed egzaminami, bawiła się do białego rana.

stud.jpg


 

Zespół Szkól w Szczuczynie
19-230 Szczuczyn, ul. Szczuki 1
tel: 086 272 50 12, fax: 086 273 52 86
e-mail: zswszczuczynie@op.pl