TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Technik pojazdów samochodowych, to zawód, który znajduje się obecnie na liście zawodów z przyszłością.

Zawód kształcący specjalistów z dziedziny naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych. Ciągle postępujący rozwój branży motoryzacyjnej przyczynił się do wzrostu zapotrzebowania na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, które są wyposażone w elektronikę i nowoczesne technologie.  Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej. Technikum pojazdów samochodowych, dzięki nowemu programowi nauczania nadąża za postępem technicznym w tym zakresie i pozwala na wykształcenie fachowców poszukiwanych przez pracodawców.

Zdobywając zawód technika pojazdów samochodowych możesz podjąć pracę w:

·         stacjach obsługi pojazdów samochodowych,

·         zakładach produkcyjno-naprawczych pojazdów samochodowych,

·         stacjach kontroli pojazdów,

·         przedsiębiorstwach transportu samochodowego,

·         instytucjach zajmujących się obrotem pojazdami samochodowymi i ich częściami,

·         przedsiębiorstwach doradztwa technicznego dotyczącego motoryzacji,

·         sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych,

·         zakładach naprawy i obsługi opon,

·         na stanowisku kierowcy-dostawcy.