Sobota, 6 marca 2021
Imieniny: Róży, Wiktorii

licznik odwiedzin: 2331037

Rok 2014

Jasełka 2014

W dniu 19 grudnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Agnieszki Gardockiej przygotowali część artystyczną z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Program profilaktyczny

W dniu 2 grudnia 2014 roku artyści scen białostockich przedstawili program profilaktyczny – Poskromienie złośnicy.11 Listopada 2014 r.

Społeczność szkolna aktywnie włączyła się w obchody Święta Niepodległości w Szczuczynie. Po raz pierwszy uroczystość uatrakcyjniła Kompania Honorowa 15 Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego z Giżycka pod dowództwem ppor. Konrada Bednarskiego.

„Urodziliśmy się w wolnym kraju, ale powinniśmy przywołać w tym dniu emocje tych, którzy wywalczyli dla Polski niepodległość”. Spełniliśmy w pełni obywatelski obowiązek wobec Ojczyzny.

Mamy Niepodległą

     Już po raz drugi wzięliśmy udział w akcji „Mamy Niepodległą”, którą organizuje Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uczniowie i członkowie Związku Piłsudczyków RP adresowali kartki z życzeniami z okazji Święta Niepodległości, które trafiły do różnych instytucji i znajomych.
Święto Niepodległosci

W dniu 7 listopada 2014 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Część artystyczną pod kierunkiem p. Katarzyny Romanowskiej przygotowali uczniowie klasy II LO, III LO i II Technikum.
Śladami historii

W dniach 15-19.09.2014 r. realizowany był współfinansowany przez samorządy lokalne projekt białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej "Katyń w rocznicę zbrodni", do którego akces zgłosiły cztery szkoły prowadzone przez powiat grajewski: Zespół Szkół nr 1 w Grajewie, Zespół Szkół w Szczuczynie, Zespół Szkół w Niećkowie oraz Zespół Szkół w Wojewodzinie. Ze względu na rosnące zagrożenie związane z wyjazdem na wschód organizatorzy podjęli decyzję o zmianie trasy na Włochy i uczczeniu pamięci żołnierzy polskich, którzy zginęli w czasie kampanii włoskiej 70 lat temu.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl. II LO: Marlena Świątek i Sylwia Bogdan.

Dzień Edukacji Narodowej 2014

W dniu 13 października 2014 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy pierwszej Technikum i klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem p. Anny Kozikowskiej.
Warszawa dla najlepszych

7 października 2014 r. uczniowie z najwyższą frekwencją za ubiegły rok szkolny, w ramach nagrody, pojechali na wycieczkę sponsorowaną przez Radę Rodziców. W teatrze BUFFO obejrzeli spektakl „Król Edyp” i zwiedzili Stadion Narodowy. Towarzyszyli im uczniowie z Gimnazjum Publicznego w Szczuczynie. Wspólny wyjazd był integracją między szkołami i pozostawił niezapomniane wrażenia.

Obchody 70 rocznicy bitwy z Niemcami - Osowe Grzędy

W dniu 8 września 2014 roku Poczet Sztandarowy naszej szkoły brał udział w uroczystościach obchodów 70 rocznicy bitwy 9 Pułku Strzelców Konnych AK z Niemcami w rejonie Osowe Grzędy.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

W dniu 1 września 2014 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Pani dyrektor Anna Jagusz powitała uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Przedstawiła również główne kierunki pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym. Następnie po krótkim wystąpieniu przewodniczącego Rady Rodziców p. Krzysztofa Wierzbickiego odbyły się spotkania z wychowawcami poszczególnych klas.
Praktyki w Niemczech w ramach projektu "Czas na staż"

W dniach 13 – 18 lipca 2014 roku grupa dziesięciu uczniów  z technikum odbyła praktyki w Centrum Wspierania Rzemiosła w Götz. Oprócz zdobywania wiedzy zawodowej uczniowie zwiedzali również Berlin i Poczdam. Praktyki odbyły się w związku z realizacją projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „CZAS NA STAŻ – regionalny program staży dla uczniów szkół zawodowych w niemieckich przedsiębiorstwach”. Druga część praktyk odbywa się w podlaskich przedsiębiorstwach. 

Zakończenie roku szkolnego 2013-2014

W dniu 27 czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce oraz uczniowie zaangażowani w życie szkoły otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie odbyły się spotkania klasowe.
Święto 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie

14 czerwca 2014 roku poczet sztandarowy Zespołu Szkół im. Marszalka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie brał udzial w uroczystych obchodach Święta Pułkowego 9. PSK i Święta Patrona ZS Nr 2 w Grajewie.
Dzień Patrona 2014

W dniu 6 czerwca 2014 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji Dnia Patrona Szkoły. Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas LO i Technikum pod kierunkiem p. Katarzyny Romanowskiej, młodzież i zaproszeni goście mogli poczuć smak żołnierskiej grochówki oraz kiełbasek z grilla. Uczestnicy obchodów Dnia Patrona zwiedzali również Izbę z pamiątkami związanymi z Marszałkiem Józefem Piłsudskim. Izbę otworzył proboszcz parafii Szczuczyn Ks. Robert Zieliński i Starosta Powiatu Grajewskiego P. Jarosław Augustowski.

Bezpieczne wakacje 2014

000

Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Więcej informacji - http://www.BezpieczneWakacje.pl

              WAŻNE TELEFONY 
112 - Europejski Numer Alarmowy
Pogotowie Ratunkowe - 999
000__2_Straż Pożarna - 998
Policja - 997

Telefony ratunkowe nad wodą:
WOPR
- 601 100 100 
w górach:
TOPR
- 601 100 300 / 18 20 63 444 
GOPR - 985 / 601 100 300 
  Grupy GOPR:
Beskidzka
- 33 82 96 900
Bieszczadzka - 13 46 32 204
Jurajska - 34 31 52 000
Karkonoska - 75 75 24 734
Krynicka - 18 47 77 444
Podhalańska - 18 26 76 880
Wałbrzysko-Kłodzka - 74 84 23 414

Pamietaj ustaw ICE FON w swojej komórce - więcej na icefon.eu

Dzień Otwarty na sportowo

28 maja 2014 roku  w naszej  szkole został zorganizowany  Dzień  Otwarty. Młodzież  gimnazjalna  po  zwiedzeniu  szkoły  uczestniczyła w Gimnazjadzie. W bieżącym roku szkolnym Dzień Otwarty przebiegał “na sportowo”. Po rozgrywkach sportowych wszyscy uczestnicy spotkali się na wspólnych rozmowach przy grillu. Gimnazjada zakończyła się wręczeniem pucharów i nagród. Wyniki rozgrywek:

Chłopcy:
              I miejsce – PG Grabowo
             II miejsce – PG Szczuczyn (1)
             III miejsce – PG Szczuczyn (2)

 Dziewczęta:
           I miejsce – PG Szczuczyn
          II miejsce – PG Grabowo
Królem strzelców rozgrywek został – Krystian Brzostowski i Wiktoria Kupiecka 

Odsłonięcie pomnika Stanisława Antoniego Szczuki oraz Powiatowy Dzień Strażaka

W dniu 18 maja 2014 roku poczet  sztandarowy  oraz  członkowie  Związku  Piłsudczyków  działającego  przy  naszej  szkole brali udział w uroczystościach związanych z odsłonięciem pomnika Stanisława Antoniego Szczuki połączonych z Powiatowym Dniem Strażaka.
Matura 2014

W dniu 5 maja 2014 roku rozpoczęła się matura egzaminem z języka polskiego, w kolejnych dniach do końca maja 2014 roku odbywać się będą kolejne egzaminy maturalne. 
Uroczysty apel poświęcony rocznicy Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia 2014 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowała klasa II T i II LO pod kierunkiem p. Jerzego Szymanowskiego.
Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

 W dniu 25 kwietnia 2014 roku uczniowie klas maturalnych otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Po części artystycznej przygotowanej przez klasę II LO pod kierunkiem p. Katarzyny Romanowskiej i uroczystym apelu, każda z klas kończących szkołę przyłączyła się do corocznej akcji sadzenia drzew wokół szkoły, sadząc swoje rośliny.

Absolwentom życzymy wszystkiego dobrego, powodzenia na egzaminach maturalnych i zawodowych.

ZS w Szczuczynie na Politechnice Białostockiej

       W dniach 3 – 4 kwietnia 2014 roku dwunastu uczniów Technikum z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie gościło na Politechnice Białostockiej, na Wydziale Mechanicznym. Wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych poznając elementy mechatroniki oraz programowanie robotów. Było to kolejne zadanie realizowane w ramach projektu „Od ucznia do profesjonalnego mechanika”.

           Dyrektor i uczniowie, dziękują Rektorowi oraz wykładowcom Wydziału Mechanicznego za profesjonalne
 przekazanie wiedzy technicznej i możliwość zwiedzenia wydziału. 

ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA

02 kwietnia 2014 roku w rocznicę śmierci Jana Pawła II uczniowie klas licealnych pod kierunkiem p. Agnieszki Gardockiej przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony Jego pamięci.Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 28 marca 2014 roku odbyły się w Grajewie powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  “Młodzież zapobiega pożarom”. Uczeń naszej szkoły Mateusz Jaworski z klasy II LO w eliminacjach szkół ponadgimnazjalnych zajął III miejsce.
Dzień Wiosny

W dniu 21.03.2014 roku, w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny, odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie. Poziom turnieju był wysoki, a walka zacięta. Pierwsze miejsce zajęła klasa III LO, natomiast miejsca II i III wywalczyła kolejno klasa III T i II LO.
Imieniny Marszałka

      W dniu 19 marca 2014 roku, już po raz  drugi, Poczet Sztandarowy szkoły oraz członkowie Związku Piłsudczyków działającego przy szkole, wzięli udział w uroczystości poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Towarzyszył nam Burmistrz Szczuczyna – Pan Artur Kuczyński. Uroczystość odbyła się w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie.

Dyrektor składa podziękowanie Panu Burmistrzowi Szczuczyna za umożliwienie dojazdu na tą uroczystość
 i wspólny udział w obchodach Imienin Marszałka.

Wyjazd studyjny do Niemiec w ramach projektu "CZAS NA STAŻ"

 W dniach 18 – 21 marca 2014 roku grupa nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Niemiec w ramach projektu "Czas na Staż". Projekt  jest  kierowany  do  wybranych  szkół  zawodowych  w  województwie  podlaskim  kształcących  w branżach kluczowych dla rozwoju regionu, a celem jest przygotowanie szkół do kształcenia w Dualnym Systemie Kształcenia we współpracy z podlaskim i niemieckim rzemiosłem. W ramach projektu uczniowie odbędą tygodniowy staż w Niemczech i trzytygodniowe staże w zakładach woj. podlaskiego.

Wieczorek poetycki z okazji Dnia Kobiet

W dniu 7 marca 2014 roku odbył się w naszej szkole wieczorek poetycki z okazji Dnia Kobiet – Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt … . Wieczorek pod kierunkiem p. Katarzyny Romanowskiej przygotowała młodzież klas licealnych.
Belfer i wykładowca roku 2014

W dniu 5 lutego Kurier Poranny nagrodził najlepszych nauczycieli i wykładowców w województwie podlaskim. Miło jest nam poinformować, że laureatem plebiscytu na Belfra Roku 2014 został  nauczyciel Zespołu Szkół w Szczuczynie – p. Łukasz Kowalski (fot. Wojciech Wojtkielewicz).

Cała społeczność szkolna i dyrektor Zespołu Szkół w Szczuczynie życzy p. Łukaszowi Kowalskiemu
dalszych sukcesów i dziękuje za dotychczasowy wkład pracy w edukację młodzieży. 

ZS w Szczuczynie w Serwisie Fiata w Białymstoku

Czwarta grupa dwunastu uczniów z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, w pierwszym tygodniu ferii zimowych (27 – 31 stycznia), odbywała dodatkową praktykę zawodową w Autoryzowanym Serwisie Fiata w Białymstoku. Było to kolejne zadanie realizowane w ramach projektu „Od ucznia do profesjonalnego mechanika”. Pod opieką pracowników serwisu, uczniowie wykonywali naprawy samochodów przygotowując się do przyszłej pracy zawodowej. Uczestnicy tego zadania zostali wyposażeni w ubrania robocze oraz otrzymali skrzynki z podstawowymi narzędziami mechanika. W czasie wolnym uczniowie korzystali z lodowiska, basenu, paintballu i zwiedzali miasto Białystok.

Dzięki realizacji projektu, szkolne pracownie warsztatowe zostały wzbogacone w dodatkowe pomoce.
Zakupiono podnośnik hydrauliczny, tester usterek silników samochodowych,
specjalistyczne programy komputerowe i narzędzia służące do naprawy samochodów.

Studniówka 2014

W dniu 25 stycznia 2014 roku odbyła się studniówka klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Młodzież nie zważając na czekające ją egzaminy ........ bawiła się do białego rana.XXII finał WOŚP

Dziewięciu wolontariuszy z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie XXII finału WOŚP, zebrali na terenie Szczuczyna 3581,23 zł, 10 euro i 20 eurocentów.
W tym roku „Orkiestra grała” znowu dla seniorów i dzieci. Wspomagają ją ludzie wrażliwi i reagujący na potrzeby innych. Właśnie oni wspomogli działania wolontariuszy.

 Dyrektor i wolontariusze dziękują wszystkim za okazaną pomoc i wspólną zabawę na Hali Sportowej. Szczególne podziękowania kierujemy do Prezesa Banku Spółdzielczego w Szczuczynie, Prezesa MLEKPOLU w Grajewie, Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie,
Pani Dyrektor Szkoły Muzycznej w Szczuczynie i Jej Wychowanków oraz do tych, którzy byli razem z nami.


 

Zespół Szkól w Szczuczynie
19-230 Szczuczyn, ul. Szczuki 1
tel: 086 272 50 12, fax: 086 273 52 86
e-mail: zswszczuczynie@op.pl