Piątek, 22 stycznia 2021
Imieniny: Anastazego Dzień Dziadka

licznik odwiedzin: 2314156

Rok 2012

Jasełka 2012

W dniu 21 grudnia 2012 roku uczniowie klas licealnych pod kierunkiem p. Anny Kozikowskiej, p. Moniki Kalinowskiej i p. Łukasza Kowalskiego  przygotowali część artystyczną z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

Bożonarodzeniowa zbiórka żywności

W dniach od 30 listopada do 19 grudnia spółdzielnia uczniowska “Szczuki” zorganizowała akcję Bożonarodzeniowej zbiórki żywności pod kierunkiem p. Moniki Kalinowskiej. Zebrana żywnośc trafi na świąteczne stoły rodzin najbardziej potrzebujących na terenie miasta Szczuczyna. Wszystkim uczniom bioracym udział w zbiórce dziekujemy za pomoc.

Program Edukacyjny - Pokaż Język

W dniu 17 grudnia 2012 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu językowego "Pokaż  język". Nagrodą dla wszystkich wyróżnionych uczniów są stypendia w wysokości 1000 zł fundowane przez firmę "Pfleiderer Grajewo". Z naszej szkoły stypendia otrzymali:

   1. Edyta Rutkowska – kl. I LO
   2. Barbara Alencewicz – kl. I LO
   3. Angelika Sobolewska – kl. II LO
   4. Artur Wojciechowski – kl. II LO
   5. Jolanta Karwowska – kl. II LO
   6. Kamil Markowski – kl. III LO
   7. Karolina Komosa – kl. III LO
   8. Paweł Wysocki – kl. IV TM

Mikołajki

W dniu 6 grudnia w naszej szkole odbyły sie Mikołajki. Odwiedził nas Świety Mikołaj z Laponii, który obdarował wszystkich nauczycieli i uczniów słodkimi podarunkami. Przybył on do nas z całą asystą pomocników, dzieki którym ten dzień był wyjatkowy i radosny. Na długiej przerwie była mozliwość zrobienia zdjęcia ze św. Mikołajem - na pamiątkę lat spędzonych w naszej szkole. Zorganizowaniem przybycia św. Mikołaja zajęła się Spółdzielnia Uczniowska "Szczuki", która  funkcjonuje w naszej szkole pod opieką p. Moniki Kalinowskiej.

II Liga Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych

W dniu 27 listopada 2012 roku drużyna piłki siatkowej dziewczat Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie rozegrała wyjazdowe mecze z I LO Łomża i II LO  Łomża. Wynik obu meczy 1:2. 

Wieczorek poetycki poświęcony pamięci Janusza Korczaka

W dniu 23 listopada  2012 roku w ramach obchodów Roku Korczakowskiego 2012, w Zespole Szkół im. Marszałka J. Piłsudskiego w Szczuczynie odbył się wieczorek poetycki przygotowany przez młodzież klas LO i TM pod kierunkiem p. Katarzyny Romanowskiej i p. Anny Glińskiej, poświęcony Januszowi Korczakowi.

Spotkanie poświęcone kulturze języka i gwarom

W dniu 19 listopada 2012 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone kulturze języka i gwarom. Spotkanie było upamiętnieniem wybitnej profesor Barbary Bartnickiej w rocznicę jej śmierci, a także ukazanie jej związków ze Szczuczynem.  Mieliśmy zaszczyt gościć wybitnych profesorów językoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego, którzy są członkami Towarzystwa Kultury Języka: prof. dr hab. Barbarę Falińską,  prof. dr hab. Elżbietę Wierzbicką-Piotrowską, a także dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie, Pana Jarosława Konopkę. Swoją obecnością zaszczycił nas też syn prof. Bartnickiej, pan prof. Grzegorz Dąbkowski. Miłym akcentem było odczytanie przez panią Annę Glińską referatu pt. „Profesor Bartnicka jako uczona i człowiek”, napisanego przez dr Stanisława Cygana z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zaproszeni goście wygłosili  interesujące referaty, a spotkanie upłynęło w atmosferze wspomnień.

Wyjazd do WSA w Łomży

W dniach 13-14.11.2012 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego  w Szczuczynie uczestniczyli w zajęciach w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Był to wyjazd w ramach projektu „Od ucznia do profesjonalnego mechanika”. Młodzież wysłuchała wykładu o nauczaniu mechatroniki i rozwoju systemów mechatronicznych oraz wzięła udział w ćwiczeniach laboratoryjnych.

Święto Niepodległości

W dniu 12 listopada 2012 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Część artystyczną pod kierunkiem p. Grażyny Śmiarowskiej przygotowali uczniowie klasy  I i II LO. Po częsci artystycznej p. dyrektor Anna Jagusz odczytała życzenia od Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej.

Święto Niepodległości w Szczuczynie

W dniu 11 listopada 2012 roku sztandar i społeczność szkolna Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Pilsudskiego w Szczuczynie brała udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości.

Czas zadumy

W dniu 1 listopada 2012 roku młodzież naszej szkoły przedstawiła montaż słowno-muzyczny poświęcony refleksji nad światem, nad samym sobą, nad sensem istnienia i nad przemijaniem. Występ odbył się w kaplicy cmentarnej w Szczuczynie. Zainstalowane głośniki na zewnątrz, umożliwiły wszystkim odwiedzającym groby bliskich wysłuchanie inscenizacji w ten listopadowy wieczór.

Świadomy wie co robić z ZSEE - konkurs ekologiczny

W październiku nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Świadomy wie co robić z ZSEE” adresowanego do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. W szkole powstał 5-osobowy zespół uczniów:

   1. Paulina Baranowska klasa I LO,
   2. Barbara Alencewicz klasa I LO,
   3. Katarzyna Gałecka klasa II LO,
   4. Daria Trzonkowska klasa II LO,
   5. Artur Wojciechowski klasa II LO,
    opiekunem zespołu został p. Jerzy Szymanowski.

Główną ideą konkursu jest zachęcenie uczniów do dbania o środowisko przyrodnicze wskutek mądrego i przemyślanego segregowania elektrośmieci. Konkurs podzielony jest na dwa etapy, podczas których uczniowie poznają problemy swojej gminy, znajdą miejsca, o których wcześniej nic nie wiedzieli, nauczą społeczność lokalną jak być ekologicznym i dbać o czystość otoczenia oraz wspólnie zorganizują zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na swoim terenie.

Więcej informacji na stronie - http://elektroodpadyprostezasady.pl/


Dzień Edukacji Narodowej 2012

W dniu 12 października 2012 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum  pod kierunkiem p. Katarzyny Romanowskiej  i p. Anny Glińskiej.
W trakcie uroczystości p. dyrektor Anna Jagusz wręczyła nagrody uczniom, ktorzy zdobyli najwięcej punktów podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole.

Kurs prawa jazdy kategori C - II tura

W dniu 04 października 2012 roku  w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie odbyło się spotkanie dotyczące kursu prawa jazdy kat. C – II tura. Dziesięciu  uczniów z Technikum, rozpoczyna szkolenie podnoszace ich kwalifikacje w ramach projektu pt. "Od ucznia do profesjonalnego mechanika" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Ewakuacja szkoły

W dniu 01 października 2012 roku odbyły się ćwiczenia zwiazane z ewakuacją szkoły. Ćwiczenia przebiegały spokojnie zgodnie z planem ekakuacji. Uczniowie i pracownicy szkoły udali sie do rejonów ewakuacji, gdzie sprawdzono obecność. Po uzyskaniu informacji o liczbie ewakuowanych pani dyrektor Anna Jagusz zakończyła ćwiczenia.

Otrzęsiny klas pierwszych

 W dniu 27 września 2012 roku  klasa II LO pod kierunkiem p. Agnieszki Gardockiej przygotowała "Otrzęsiny" dla klas pierwszych LO i TM. Uczniowie wzięli udział w licznych zabawach i konkursach, które zintegrowały całą społeczność szkolną, było mnóstwo śmiechu. W zabawę zaangażowali się również wychowawcy klas, którzy musieli  wykazać się dużym poczuciem humoru.

Uroczysty apel i modlitwa za rotmistrza Wiktora Konopko i Sybiraków

      W czwartek 20 września 2012 r. poczet sztandarowy naszej szkoły brał udział w uroczystościach związanych z setną rocznicą urodzin sławnego szczuczynianina – Wiktora Konopko oraz uroczystym apelu i modlitwie za Sybiraków. 
       W kaplicy cmentarnej w Szczuczynie odbyła się Msza Św. oraz uroczysty apel poświęcony pamięci rotmistrza Wiktora Konopko oficera 9. Pułku Strzelców Konnych AK w Grajewie oraz apel i modlitwa za Sybiraków, pod symbolicznym pomnikiem ofiar Sybiru. Oprawę artystyczną przygotowała młodzież naszej szkoły pod kierunkiem p. dyrektor Anny Jagusz i p. Adama Jagusza.

Obchody 68 rocznicy bitwy z Niemcami - Osowe Grzędy

W dniu 8 września 2012 roku Poczet Sztandarowy naszej szkoły brał udział w uroczystościach obchodów 68 rocznicy bitwy 9 Pułku Strzelców Konnych AK z Niemcami w rejonie Osowe Grzędy.

Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

W dniu 7 września 2012 roku Poczet Sztandarowy naszej szkoly razem z uczniami klasy II LO, brał udział  w Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku. Jest to uroczystość mająca na celu przypomnienie ważnych wydarzeń w historii naszego kraju oraz ludzi, dla których patriotyzm i Polska to najwyższą wartość.

Początek roku szkolnego 2012/2013

W dniu 3 września 2012 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły został odśpiewany hymn państwowy, następnie pani dyrektor Anna Jagusz powitała rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów, przedstawiła również główne kierunki pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym. Nastepnie po krótkim wystąpieniu księdza Marka Grodzkiego odbyły się spotkania z wychowawcami poszczególnych klas.


Kurs prawa jazdy kat. C

  W dniu 17 lipca 2012 roku  w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie odbyło się spotkanie dotyczące kursu prawa jazdy kat. C.  Dziesięciu  uczniów z Technikum, od 19.07 br. rozpoczyna szkolenie podnoszace ich kwalifikacje w ramach projektu pt. "Od ucznia do profesjonalnego mechanika" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Życzymy wszystkim uczestnikom kursu uzyskania prawa jazdy kategorii C.

W hołdzie Matkom Sybiraczkom

15  lipca  2012  roku  w  Kościele  pw.  NMP  w  Szczuczynie  odbył  się  program  literacko - muzyczny  poświęcony Matkom Sybiraczkom pt. "Zwycięski krzyż w sercu Bronisławy Szymanowskiej ze Szczuczyna" przygotowany przez młodzież naszej szkoły wspólnie z Sybirakami: p. Janem Truszkowskim, p. Jerzym Szymanowskim i p. Augustynem Konopka.

Pracownicy w Rynie

12 lipca 2012 roku pracownicy naszej szkoły, wraz z osobami towarzyszącymi, zwiedzali Zamek Krzyżacki w Rynie, którego pierwszym ryńskim Konturem był Fryderyk Von Wallenrod. Wzięli również udział w "Biesiadzie Rycerskiej", która przeniosła ich w barwne czasy epoki średniowiecza.

Wspomnienia z wyjazdu zawodoznawczego

10.07.2012 r. w późnych godzinach nocnych,  uczniowie Technikum w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, wrócili z trzydniowego wyjazdu zawodoznawczego w ramach projektu „Od ucznia do profesjonalnego mechanika”:

 • odbyli wizytę w Zakładzie Fiata Auto Poland w Tychach zajmującą powierzchnię 23 ha. Zobaczyli proces montażu pojazdu od szkieletu nadwozia aż po test stanowiskowy gotowego samochodu,
 • odbyli lekcję historii w Auschwitz – Birkenau, gdzie poznali dramat ludzi przebywających w obozie zagłady w latach 1940-1945,
 • podziwiali uroki Krakowa nocą,
 • odbyli wizytę na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej, gdzie zapoznali się z innowacyjnym procesem powstawania miejskich pojazdów samochodowych.

Wyjazd ten pozostawił niezapomniane wrażenia.

Wyjazd zawodoznawczy do Tych - projekt UE

Dnia 8 lipca 2012 roku uczniowie Technikum pojechali do Tych. Jest to trzydniowy wyjazd, podczas którego zwiedzą fabrykę samochodów w Tychach, a w Krakowie - Politechnikę Krakowską, Wydział Mechaniczny.

Wyjazd na praktykę do ASO Polmozbyt Plus w Białymstoku

Dnia 2 lipca 2012 roku  dwunastu  uczniów z Technikum pojechało na praktykę do Autoryzowanej Stacji Obsługi Polmozbyt Plus w Białymstoku w ramach projektu pt. "Od ucznia do profesjonalnego mechanika" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

zz.jpg


Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

29 czerwca 2012 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012, na którym gościliśmy p. Urszulę Krukowską z Sanepidu w Grajewie oraz Przewodniczącego Rady Rodziców - p. Krzysztofa Wierzbickiego. Uczniowie osiagajacy wysokie wyniki w nauce otrzymali nagrody książkowe. Panni Krukowska w imieniu organizatorów Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS wręczyła nagrody i dyplomy zwycięskim uczniom.

Życzymy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Mecz - projekt UE

27 czerwca 2012 roku  na kompleksie boisk "Moje Boisko - Orlik 2012" przy ZS w Szczuczynie rozegrano mecz mający na celu uformowanie regularnej drużyny piłkarskiej w związku z realizacją projektu unijnego.

Przedstawiciele Spółdzielni Uczniowskiej w górach

Minęło już pół roku odkąd w naszej szkole istnieje Spółdzielnia Uczniowska "Szczuki". Po zebraniu wszystkich naszych dotychczasowych osiągnięć podsumowaliśmy pierwsze półrocze. Nasz opiekun p. Monika Kalinowska wyłoniła dwie najprężniej działające osoby, byli to: Katarzyna Gałecka i Łukasz Kania, którzy za udział i zaangażowanie pojechali na tydzień w okolice Zakopanego do miejscowości Murzasichle. Korzystali oni z różnych atrakcji przewidzianych na ten wyjazd, oprócz wypoczynku były też zorganizowane wykłady dla mlodych przedsiębiorców.

Warto Być Dobrym

W roku szkolnym 2011/2012 Zespół Szkół w Szczuczynie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przystąpił do Akcji "Warto Być Dobrym" organizowanej przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła”. W dniu 7 lutego dotarła do naszej szkoły przesyłka z nagrodą główną - rowerem górskim, programami komputerowymi - Pamięć, Koncentracja, Szybkie Czytanie oraz materiałami informacyjnymi. O celach i zadaniach akcji uczniowie dowiedzą się na godzinach wychowawczych. Nagrodę główną można oglądać w holu głównym szkoły - zgodnie z regulaminem akcji. Życzymy wszystkim wytrwałej rywalizacji - rozstrzygnęcie konkursu na poczatku czerwca.Onkoludki - Ełk

         1_15.jpgDnia 05.02.2012 roku w Ełckim Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie Onkoludki, w którym wzięli udział nasi uczniowie - Kamil Trambecki i Marta Kaczmarczyk. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na wypoczynek letni dzieci z chorobami nowotworowymi. Kamil i Marta godnie reprezentowali naszą szkołę otrzymując gromkie brawa od publiczności.

 

21.jpg


Liga Siatkarska

     Drużyny siatkarskie Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie uczestniczą w wojewódzkich rozgrywkach ligowych SZS. Drużyna chłopców rozegrała 9 spotkań odnosząc 8 zwycięstw. W ostatnim turnieju ligowym rozegranym 17.01.2012 r., będąc gospodarzem, wygrała dwa mecze:
              -  2:1 z ZSW i O  Łomża
              -  2:0 z ZSM i O  Łomża
     Drużyna dziewcząt wygrała 7 razy i pewnie zmierza do wygrania swojej ligi. W ostatnim turnieju rozegranym w Białymstoku w dniu 18.01.2012 r., wygrała po 2:0 z XVI i VII LO z Białegostoku.
Opiekunem drużyn jest Pan Antoni Sadowski.
Gratulujemy naszym sportowcom i oczekujemy dalszych sukcesów.


Studniówka 2012

W dniu 14 stycznia 2012 roku odbyła się studniówka klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Młodzież nie zważając na czekające ją egzaminy ........ bawiła się do białego rana.

1_14.jpg 

Zespół Szkól w Szczuczynie
19-230 Szczuczyn, ul. Szczuki 1
tel: 086 272 50 12, fax: 086 273 52 86
e-mail: zswszczuczynie@op.pl