Czwartek, 24 października 2019
Imieniny: Marcina, Rafała

licznik odwiedzin: 2075300

Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 11 października 2019 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem p. Anny Kozikowskiej i p. Ewy Kurzątkowskiej.Otrzęsiny 2019

27 września połączyliśmy OTRZĘSINY klas pierwszych wraz ze SPORTOWYM POŻEGNANIEM LATA w ZS – z lekkim przymrużeniem oka. Przeciąganie liny, zwinne slalomy, czy też „mknące Uno” to tylko jedne z wielu atrakcji, które zagościły na terenach sportowych przy Zespole Szkół w Szczuczynie. Duża dawka humoru, ogrom śmiechu, a także rywalizacja fair play wypełniła czas naszym uczniom.

Koło Fortuny

Dnia 24 września 2019 roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nagraniach popularnego teleturnieju „Koło Fortuny”. Tym razem towarzyszyli nam uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej. W czasie wyjazdu uczniowie mogli bliżej poznać zasady działania i tworzenia rozrywkowych programów telewizyjnych.

W dniu 20 września 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół w Szczuczynie przyłączyli się do międzynarodowej akcji sprzątania świata. Uzbrojeni w rękawice, worki plastikowe oraz pełni wigoru porządkowali pobliski las.

Z wizytą u przedszkolaków

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaków. Z tej okazji nasze uczennice odwiedziły przedszkolaków w Szczuczynie i przekazały od pracowników i uczniów szkoły życzenia i drobne upominki. „Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat” – i tak było podczas odwiedzin.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W dniu 2 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Pani dyrektor Anna Jagusz powitała uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Przedstawiła również główne kierunki pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami poszczególnych klas.Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

W dniu 29 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce oraz uczniowie zaangażowani w życie szkoły otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie odbyły się spotkania klasowe.
Dzień Patrona

dniu 7 czerwca 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Patrona Szkoły. Po powitaniu gości i uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej w X rocznicę nadania imienia szkole, odbyła się części artystycznej przygotowana przez uczniów klasy II i III Technikum pod kierunkiem p. Katarzyny Romanowskiej. Następnie młodzież i zaproszeni goście mogli poczuć smak żołnierskiej grochówki oraz kiełbasek z grilla. 
Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

W dniu 3 czerwca 2019 r. w naszej szkole, odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Gratulujemy "wybrańcom", a Komisji dziękujemy za pracę.Dzień Otwarty - 30 maja

W dniu 30 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole  Dzień Otwarty. Przygotowano  wiele ciekawych atrakcji dla gimnazjalistów. W programie między innymi prezentacja kierunków kształcenia oraz możliwości odbywania staży zagranicznych przez uczniów naszej szkoły, zapoznanie z bazą lokalową i dydaktyczną oraz możliwość skorzystania przez uczniów z symulatorów. Film z Dnia Otwartego.
Zapraszamy do galerii – Dzień Otwarty. 
Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

W dniu 26 kwietnia 2019 roku uczniowie klas maturalnych otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Po uroczystym apelu, odbyło się spotkanie z wychowawcą klasy p. Łukaszem Kowalskim.

Absolwentom życzymy wszystkiego dobrego, powodzenia na egzaminach maturalnych i zawodowych.

Szkolenie pocztów sztandarowych

W dniu 4 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Bargłowie Kościelnym nasz Poczet Sztandarowy wziął udział w szkoleniu „Ceremoniał pocztów sztandarowych”. Każdy poczet miał możliwość ćwiczenia wykonywania komend wspólnie z żołnierzami 12 batalionu piechoty lekkiej z Suwałk. W programie przewidziano także ćwiczenie zachowań pocztu podczas uroczystości w świątyniach.
Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 29 marca 2019 roku odbyły się w Grajewie powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  “Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:  Paweł Zamojski i Damian Danowski – klasa IV Technikum. Koło Fortuny

Dnia 18 marca 2019 roku po raz drugi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nagraniach popularnego teleturnieju „KOŁO FORTUNY”. Towarzyszyła nam kl. VIII a ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie wraz z wychowawczynią – Panią Beatą Baranowską i Panią Jolantą Szurną. 
Mieliśmy okazję dokładniej poznać pracę kierownika planu, operatorów, dźwiękowców i asystentów oraz posłuchać na żywo piosenek w wykonaniu Rafała Brzozowskiego. Na jednym z odcinków będą goście specjalni (nie możemy zdradzić kto) i znamy już zwycięzców czterech odcinków. Jako widzów teleturnieju będzie nas można zobaczyć w Poniedziałek Wielkanocny.

Zafejsuj książkę

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie i Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Szczuczynie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym „Zafejsuj książkę”. 
Przeczytaliście książkę, która Wami wstrząsnęła, która Was zauroczyła, która dostarczyła Wam nieznanej dotąd wiedzy? Przeczytaliście książkę, która rozbawiła Was do łez? Przeczytaliście książkę dzięki, której patrzycie inaczej na otaczający Was świat?
Jeśli tak podzielcie się swoją opinią, pochwalcie się co czytacie, pozwólcie innym przeżyć to co przeżyliście Wy sami.  Recenzję przeczytanej książki opublikujcie na swoim koncie na Facebook’u (wcześniej kliknij „Lubię to” dla stron BCK w Szczuczynie i ZS w Szczuczynie) lub dostarczcie do siedziby BCK  w Szczuczynie.
W przypadku recenzji nie ograniczamy Was ilością znaków. To jak długa ona będzie zależy od Was – najbardziej zależy nam na tym by oddawała w sposób szczery Wasze uczucia co do lektury.
ZAFEJSUJ KSIĄŻKĘ – regulamin
RODO – osoby dorosłe
RODO – osoby niepełnoletnie

Cóż, pozostaje mi tylko życzyć miłej lektury! – Andrzej Kosmowski

ZAFEJSUJ


Zaproszenie do udziału w „Piknikach wojskowych”

Zaproszenie do udziału w „Piknikach wojskowych”
 organizowanych na terenie województwa podlaskiego

W bieżącym roku  obchodzimy XX lecie wstąpienia Polski  (12.03. 1999r.) do Paktu Północnoatlantyckiego „North Atlantic Treaty Organization (NATO).
Aktualnie NATO liczy 29 członków. Najnowszym jest Czarnogóra,  przyjęta na szczycie  w Brukseli 25 maja 2017r.

Oficjalnymi kandydatami do członkostwa w sojuszu są Bośnia i Hercegowina oraz Macedonia Północna, natomiast po potencjalnymi Gruzja, Finlandia i Ukraina
Kuratorium Oświaty w Białymstoku w imieniu Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku serdecznie zaprasza dyrektorów szkół, nauczycieli  oraz uczniów szkół i placówek do wzięcia udziału w piknikach wojskowych organizowanych  na terenie województwa podlaskiego z okazji powyższego jubileuszu w następujących terminach:

1)      09.03.br.godz. 11.00  na terenie 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku;
2)      31.03.br  w Białymstoku i Bielsku Podlaskim;
3)      07.04.br w Łomży;
4)      08.04.br. w Ciechanowcu. 

Dzień "Żołnierzy Wyklętych"

W dniu 1 marca 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość przygotowana przez p. Katarzynę Romanowską poświęcona  Żołnierzom Wyklętym.  

Dzień Otwarty

Dnia 23 lutego 2019 r. Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie po raz pierwszy w tym roku „otworzył drzwi swojej szkoły”. Placówka zorganizowała Dzień Otwartych Drzwi, który został skierowany do rodziców uczniów klas absolwenckich szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Tego dnia rodzice oraz młodzież miała okazję zapoznać się z pracownikami szkoły, bogatą ofertą edukacyjną szkoły, jej szeroką bazą dydaktyczną oraz wynikami nauczania.
     Uroczyste spotkanie zostało otwarte przez Panią dyrektor Annę Jagusz, która powitała rodziców, młodzież, zaproszonych gości, w osobach Wicestarosty Powiatu Grajewskiego Pana Tomasza Cebelińskiego oraz Burmistrza Szczuczyna Pana Artura Kuczyńskiego.
      W pierwszej części spotkania, licznie przybyli goście z zainteresowaniem wysłuchali i obejrzeli prezentację przygotowaną przez Pana Łukasza Kowalskiego, który przedstawił ofertę edukacyjną, wyniki egzaminów zewnętrznych, a także zaznajomił przybyłych gości z licznymi zaletami funkcjonowania oraz obszarem działań naszej placówki.
      Po prezentacji głos zabrał Wicestarosta Powiatu Grajewskiego Pan Tomasz Cebeliński, który merytorycznie przedstawił ogrom zalet kształcenia się w naszym powiecie, a także podkreślił, że nasza szkoła posiada ogromne predyspozycje do kształcenia młodych pokoleń. Podkreślił, iż każdy absolwent szkoły podstawowej oraz gimnazjalnej znajdzie w naszej ofercie kierunki, które perspektywicznie rokują na przyszłość. 
      Następnie Burmistrz Szczuczyna Pan Artur Kuczyński, zaczynając swoje wystąpienie, sentymentalnie odniósł się do lat, w których uczył się w naszej szkole, a następnie został jej absolwentem. Ponadto, przedstawił plany dotyczące działalności Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Szczuczyn. Zaznaczył, że miejsca pracy, które pojawiają się w Szczuczynie, zbiegają się z ofertą edukacyjną naszej placówki.
       Po części oficjalnej, rodzice wraz ze swoimi dziećmi mieli okazję zapoznać się z budynkiem szkoły, pracowniami lekcyjnymi, wyposażeniem dydaktycznym oraz metodami pracy nauczycieli z poszczególnych przedmiotów, zarówno ogólnych jak i zawodowych.
       Po zapoznaniu się z naszym środowiskiem, społeczność szkolna miała przyjemność zaprosić gości na wspólny poczęstunek przy „słodkim stole”. Pytania rodziców oraz przyszłych kandydatów do szkół średnich dotyczące oferty szkoły zdawały się nie mieć końca.
      Społeczność szkolna pragnie złożyć ogromne podziękowania Wicestaroście Powiatu Grajewskiego Panu Tomaszowi Cebelińskiemu, za każdą cenną radę oraz pomoc naszej szkole. Burmistrzowi Szczuczyna, Panu Arturowi Kuczyńskiemu za stałe wspieranie w środowisku lokalnym, rodzicom oraz ich dzieciom za wzięcie udziału w „Dniu Otwartym”, nauczycielom, pracownikom oraz uczniom naszej szkoły, bez których projekt ten nie byłby możliwy do zrealizowania.

Droga młodzieży, w naszej szkole drzwi są zawsze otwarte.

     Do zobaczenia na kolejnych „drzwiach otwartych”, które odbędą się w maju.

Dyrektor, Rada Pedagogiczna, pracownicy oraz uczniowie Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie.

Turniej tenisa stołowego

Luty bieżącego roku jest w Zespole Szkół im. Marszałka J. Piłsudskiego miesiącem tenisa stołowego. W okresie od 01.02. do 20.02.2019 r. odbyły się turnieje klasowe, które wyłoniły najlepszych zawodników z poszczególnych klas szkoły. W dniu 20.02.2019 r. rozegrany został finał tych rozgrywek – Mistrzostwa ZS w Szczuczynie w tenisie stołowym. Najlepszym tenisistą naszej szkoły został uczeń klasy I TS Patryk Rogalski - zdobywca pierwszego miejsca w Mistrzostwach Szkoły. Drugie miejsce zdobył Mariusz Orłowski z klasy IV TS, trzeci był Kamil Witkowski z klasy III TS.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie - Dyrektor i nauczyciel wych. fizycznego ZS w Szczuczynie.

Uczniowie w BCK w Szczuczynie

W dniu 14 lutego bieżącego roku uczniowie klasy III technikum z Zespołu Szkół w Szczuczynie z Panią Katarzyną Romanowską byli w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie na wystawie „Sybir ich połączył”Uczniowie na zajęciach warsztatowych

Uczniowie w czasie zajęć warsztatowych z p. Markiem Konopko diagnozowali i naprawiali układ recyrkulacji spalin przez czyszczenie zaworu EGR, usuwali kody błędów związane z recyrkulacją spalin za pomocą testera KTS 340. Obsługiwali również układ hamulcowy: wymieniali płyn hamulcowy, którego podstawową własnością jest wysoka temperatura wrzenia, która obniża się podczas eksploatacji samochodu. Spotkanie żołnierskie w ZS w Szczuczynie

W dniu 12 lutego bieżącego roku młodzież Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie uczestniczyła w spotkaniu poprowadzonym przez przedstawiciela Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia przez panią dyrektor Annę Jagusz uczniom klasy trzeciej i czwartej technikum zaproszonych gości: pana kapitana Roberta Sokołowskiego z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży, panią Elżbietę Bućko – szeregowego podchorążego z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz pana Macieja Szymkowiaka – marynarza podchorążego z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Następnie Oficer Wydziału Rekrutacji kpt. Robert Sokołowski poprowadził wykład nt. „Służba Kandydacka. Zaprojektuj swoją przyszłość”. Przedstawił on młodzieży zasady naboru do ochotniczych form służby wojskowej ze szczególnym uwzględnieniem służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. 

Dzięki wystąpieniom podchorążych uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądają zajęcia oraz praktyki na studiach wojskowych.

Dzień Otwartych Drzwi

Zap2019

Studniówka 2019

W dniu 2 Lutego 2019 roku odbyła się studniówka klas maturalnych Technikum. Młodzież nie zważając na czekające ją egzaminy ........ bawiła się do białego rana.

Jasełka 2018

W dniu 21 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Łukasza Kowalskiego przygotowali część artystyczną z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Pracowite ferie!

Od poniedziałku 21 stycznia ferie, ale nie dla wszystkich. Część uczniów klasy I uczestniczy w dodatkowych zajęciach praktycznych przygotowujących do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i spełnia swoją pasję. Naprawa silników, hamulców, to dla nich żaden problem – zajęcia zorganizował p. Jerzy Zyskowski.Święto Niepodległości

W dniu 13 listopada 2018 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Część artystyczną  pod kierunkiem p. Katarzyny Romanowskiej przygotowali uczniowie naszej szkoły.Narodowe Czytanie 2018

W dniu 26 października nasza szkoła dołączyła do akcji Narodowego Czytania 2018.  Czytano fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Akcję w naszej szkole zorganizowała p. Katarzyna Romanowska.Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2018 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Janusza Wróblewskiego.Lekcja wychowawcza w Gimnazjum

Dziękujemy Ks. Marcinowi za organizację wspaniałej lekcji wychowawczej. Mamy nadzieję, że nasza młodzież wyniosła z niej bardzo dużo. 

Zespół Szkól w Szczuczynie
19-230 Szczuczyn, ul. Szczuki 1
tel: 086 272 50 12, fax: 086 273 52 86
e-mail: zswszczuczynie@op.pl