Sobota, 6 marca 2021
Imieniny: Róży, Wiktorii

licznik odwiedzin: 2331330

Rok 2011

Jasełka 2011

W dniu 22 grudnia 2011 roku uczniowie klas licealnych pod kierunkiem p. Katarzyny Romanowskiej i p. Ewy Czyżyńskiej przygotowali część artystyczną z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.Pokaż Język

21 grudnia 2011 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu językowego "Pokaż  język". Prezes Fundacji – p. Marta Wróblewska, dyrektor – p. Przemysław Walczak i Starosta Grajewski – p. Jarosław Augustowski gratulowali zwycięzcom i wręczali im dyplomy oraz drobne upominki. Nagrodą dla wszystkich wyróżnionych uczniów są stypendia w wysokości 1000 zł ufundowane przez firmę "Pfleiderer Grajewo". Uczniowie naszej szkoły otrzymali 8 stypendiów.

Konkurs "Nie ma wolności bez Solidarności"

W dniu 12 grudnia w budynku Grajewskiej Izby Historycznej odbyła się część testowa konkursu „Nie ma wolności bez Solidarności” organizowanego przez: Grajewską Izbę Historyczną przy współpracy z: NSZZ „Solidarność” Region Podlaski Oddział w Grajewie i Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku. W końcowej klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych Weronika Staniszewska z klasy II LO zajęła III miejsce. Opiekunem uczniów była p. Grazyna Śmiarowska.

wlo.jpg


Mikołajki

W dniu 6 grudnia w naszej szkole odbyły sie Mikołajki. Odwiedził nas Świety Mikołaj z Laponii, który obdarował wszystkich nauczycieli i uczniów słodkimi podarunkami. Przybył on do nas z całą asystą pomocników, dzieki którym ten dzień był wyjatkowy i radosny. Na długiej przerwie była mozliwość zrobienia zdjęcia ze św. Mikołajem - na pamiątkę lat spędzonych w naszej szkole. Zorganizowaniem przybycia św. Mikołaja zajęła się Spółdzielnia Uczniowska "Szczuki", która od niedawna funkcjonuje w naszej szkole.

Wieczorek poetycki poświęcony pamięci Czesława Miłosza

          30 czerwca minęła 100-tna rocznica urodzin wybitnego poety Czesława Miłosza. W związku z tym jubileuszem Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił rok 2011 rokiem Czesława Miłosza.
          Młodzież naszej szkoły również postanowiła zaangażować się w obchody tego jubileuszu. 29 listopada 2011 roku uczniowie klasy I i III LO pod kierunkiem p. Katarzyny Romanowskiej i p. Anny Glińskiej przygotowali wieczór poetycki poświęcony naszemu nobliście. Były wiersze, recenzje, wspomnienia oraz wspaniała oprawa muzyczna.

ww.jpg


Program profilaktyczny

Dnia 25 listopada 2011 roku uczniowie klasy II  LO pod kierunkiem p. Agnieszki Gardockiej zaprezentowali przedstawienie w ramach programu profilaktycznego pt. "TV WYTRWAM".  Celem przedstawienia było podkreślenie wartości postaw abstynenckich oraz zdrowego stylu życia. Uczniowie w zabawny sposób zaprezentowali skutki spożywania alkoholu oraz palenia papierosów.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji

Dnia 24 listopada 2011 r. w Filharmonii Białostockiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej.
    Z naszej szkoły stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali:
                   1. Weronika Staniszewska uczennica klasy II LO,
                   2. Jarosław Borawski uczeń klasy III Technikum.Grupa teatralna w Wąsoszu

W dniu 21 listopada 2011 roku grupa teatralna z naszej szkoły pod kierunkiem p. Grazyny Śmiarowskiej występowała gościnnie w gimnazjum w Wąsoszu.

w_1.jpg


Szkolenie w Orzyszu

19 listopada 2011 r. uczniowie naszej szkoły, którzy należą do Związku Strzeleckiego „Strzelec”, uczestniczyli w szkoleniu na terenie Jednostki Wojskowej 1 Batalionu Czołgów w Orzyszu z zakresu broni strzeleckiej będącej na wyposażeniu WP. Mieli oni okazję złożyć i rozłożyć KBK AK, PM 93, KMPK oraz strzelać z wykorzystaniem symulatora Cyklop.

III Liga Wojewódzka SZS dziewcząt

17 listopada 2011 roku odbyły się rozgrywki III Ligi Wojewódzkiej SZS dziewczat w piłkę siatkową. Nasza druzyna zwyciężyła (2:1) z drużyną dziewcząt z Kolna.

I miejsce Mai Markiewicz za wiersz "Sen o Marszałku"

Dnia 16 listopada 2011 roku w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie odbył się uroczysty finał X ogólnopolskiego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej i Żołnierskiej. W etapie odbywającym się 5,9 i 10 listopada 2011 roku wzięło udział 230 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja, technika i licea z całego kraju oraz zespoły artystyczne reprezentujące placówki kulturalne, stowarzyszenia itp. w tym z Aleksandrowa Kujawskiego, Broku, Chorzeli, Ciechocinka, Izbicy Kujawskiej, Jedlni Letniska, Kielc, Kruszewa, Lublina, Łodzi, Łomży, Otwocka, Rzeszowa, Sitkówki-Nowin, Szczuczyna, Wołomina, Wygody, Zambrowa i najliczniej z Warszawy.

Zwiazek Strzelecki - Strzelec

11 listopada 2011 r. pięciu uczniów z naszej szkoły (Katarzyna Gałecka, Anna Czyżyńska, Barbara Narewska, Maciej Świderski i Mateusz Kowalewski) wzięło udział w uroczystości związanej ze Świętem Odzyskania Niepodległości w Grajewie, podczas której złożyli przyrzeczenie strzeleckie. Są teraz pełnoprawnymi członkami Organizacji Społeczno – Wychowawczej Związku Strzeleckiego „STRZELEC”.

Święto Niepodległości w Publicznym Gimnazjum w Szczuczynie

W dniu 10 listopada 2011 roku grupa teatralna z naszej szkoły pod kierunkiem p. Grazyny Śmiarowskiej uświetniła swoim występem obchody Dnia Niepodległości w gimnazjum w Szczuczynie.

Przegląd Pieśni Patriotycznej

"Ja i Ojczyzna - to jedno" - było to motto Przeglądu Pieśni Patriotycznej z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości, którego w dniu 10 listopada 2011 roku organizatorem był Miejski Dom Kultury w Grajewie i Grajewska Izba Historyczna. Konkurs objął patronatem Butmistrz Miasta Grajewa. Katarzyna Pługów - uczennica klasy III LO otrzymała wyróznienie za wykonanie piosenki "Biały krzyż" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

X Ogólnopolski Konkurs Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej

w.jpg       W dniu 09 listopada 2011 roku uczennice klasy III LO - Maja Markiewicz i Katarzyna Pługów wzięły udział w przesłuchaniach, które odbyły się w Centralnej Bibliotece Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

w1.jpg


Spotkanie w Grajewie

W dniu 04 listopada 2011 r. w Grajewie  odbyło się się spotkanie poświęcone podsumowaniu wspólpracy i udziału pocztów sztandarowych w uroczystościach organizowanych na terenie powiatu. Spotkanie uświetnił występ grupy teatralnej z naszej szkoły pod kierunkiem p. Grażyny Śmiarowskiej.

a_39.jpg


Głosujmy na nasze Mazury!

Apel od władz Węgorzewa:

Wielki finał już wkrótce! Wszyscy, którzy kochają Mazury, czekają na wyniki światowego głosowania na Nowe 7 Cudów Przyrody. Do 11 listopada można jeszcze wesprzeć polskie jeziora w tym prestiżowym konkursie, oddając swój głos.

Mazury to unikatowe miejsce na mapie Polski – tu przyroda krainy jezior stanowi spójną całość z bogatą historią i gościnnymi mieszkańcami. To jeden z prawdziwych skarbów naszego kraju. My, Polacy, wiemy o tym już od dawna. Teraz stoimy przed wyjątkową szansą – mamy okazję pochwalić się naszym regionem i pokazać go całemu światu!

Mazury są jedynym polskim finalistą w gronie 28 wybranych do rywalizacji o miano przyrodniczego cudu, obok takich miejsc jak m.in.:  Amazonia (Ameryka Południowa), Wodospad Aniołów (Wenezuela), Wielki Kanion Kolorado (Ameryka Północna), Wielka Rafa Koralowa (Australia) czy Zatoka Halong (Wietnam).

Zwracamy się do wszystkich Rodaków w kraju i za granicą oraz do wszystkich przyjaciół Polski i Mazur, z apelem o wsparcie polskiego kandydata. Głosować można przez Internet na stronie www.mazurycudnatury.pl lub wysyłając SMS o treści „Mazury” na nr 7155 (koszt 1,23 zł).


Święto Niepodległości

W dniu 8 listopada 2011 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Część artystyczną pod kierunkiem p. Ireny Klimczak i p. Katarzyny Kurzątkowskiej  przygotowali uczniowie klasy  III i II LO oraz uczniowie klasy III TL. Po częsci artystycznej p. dyrektor Anna Jagusz wręczyła dyplomy i wyróżnienia uczniom zaangażowanym w życie szkoły.

3_3.jpg


Dzień Edukacji Narodowej 2011

W dniu 14 października 2011 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Powiatowym Dniem Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego wspólnie z uczniami klas starszych pod kierunkiem p. Agnieszki Gardockiej i p. Anny Glińskiej.

1_13.jpg


Otrzęsiny klas pierwszych

3_2.jpg

         W dniu 3 pażdziernika 2011 roku samorząd szkolny ZS im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pod kierunkiem p. Łukasza Kowalskiego i p. Moniki Kalinowskiej przygotował "Otrzęsiny"  dla klasy I LO i I TM. Uczniowie wieli udział w licznych 2_3.jpgzabawach i konkursach, które zintegrowały całą społeczność szkolną, było mnóstwo śmiechu. W zabawę zaangażowali sie również wychowawcy klas, którzy musieli  wykazać się dużym poczuciem humoru.


Szkolenie - pierwsza pomoc przedmedyczna

29 wrzesnia 2011 roku strażacy z JRG  OSP  w Szczuczynie przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zachowania się na miejscu wypadku. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Uczniowie klas  licealnych i technikum  mieli możliwość wykonywania ćwiczeń na fantomach oraz zapoznaniwa sie ze sprzętem i samochodami będącymi na wyposażeniu OSP Szczuczyn.

Ewakuacja szkoły

W dniu 23 wrzesnia 2011 roku odbyły się ćwiczenia zwiazane z ewakuacją szkoły. Ćwiczenia przebiegały spokojnie zgodnie z planem ekakuacji. Uczniowie i pracownicy szkoły udali sie do rejonów ewakuacji, gdzie sprawdzono obecność. Po uzyskaniu informacji o liczbie ewakuowanych pani dyrektor Anna Jagusz zakończyła ćwiczenia.

Sprzątanie świata 2011

W dniu 16 września 2011 roku uczniowie klasy IV Technikum Zespołu Szkół w Szczuczynie przyłaczyli się do miedzynarodowej akcji sprzątania świata. W ramach akcji zbierano śmieci i porządkowano las przy drodze Szczuczyn - Niedźwiadna. Ilość i rodzaj śmieci wyrzucanych do lasu zaskoczyła nie tylko uczniów ale i przejeżdżających w tym czasie podróznych.

Początek roku szkolnego 2011/2012

W dniu 1 września 2011 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły został odśpiewany hymn państwowy, następnie pani dyrektor Anna Jagusz powitała rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów, przedstawiła również główne kierunki pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym. Nastepnie po krótkim wystąpieniu księdza Marka Grodzkiego odbyły się spotkania z wychowawcami poszczególnych klas.Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

W dniu 22 czerwca 2011 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce oraz uczniowie zaangażowani w życie szkoły otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie odbyły się spotkania klasowe.
Spotkanie z Policjantem

b1.jpg


 W dniu 8 czerwca 2011 roku odbyło sie spotkanie uczniów naszej szkoły z 1_11.jpgPolicjantem Posterunku Policji w Szczuczynie poswięcone zasadom bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz zasadom bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Dzień Patrona 2011

W dniu 3 czerwca 2011 roku odbyły się uroczystości z okazji Dnia Patrona Szkoły. Po uroczystym przemarszu na halę sportową, odbyła się część artystyczna przygotowana przez p. Grażynę Śmiarowską. Następnie młodzież i zaproszeni goście mogli poczuć smak żołnierskiej grochówki oraz obejrzeć pokaz sprzętu i sprawności strażaków z OSP w Szczuczynie.

a_37.jpg


Zawody sportowo-obronne

Drużyna chłopców w składzie:
      1. Paweł Szczech
      2. Piotr Ladziński
      3. Rafał Zamojski 
     zajęła III miejsce w wojewódzkich zawodach sportowo - obronnych "SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE - 2011", które odbyły się w dniach 27 - 28 kwietnia 2011 r. Opiekunem zespołu jest p. Janusz Wróblewski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
         Starosta grajewski – p. Jarosław Augustowski i komendant Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Grajewie – p. Grzegorz Gardocki wręczyli uczniom i opiekunowi puchar i medale za III miejsce w czasie uroczystości związanych z Dniem Patrona naszej szkoły.

a_38.jpg


Matura 2011

W dniu 4 maja 2011 roku rozpoczęła się matura egzaminem z języka polskiego, w kolejnych dniach do końca maja 2011 roku odbywać się bedą kolejne egzaminy maturalne.

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

W dniu 29 kwietnia 2011 roku uczniowie klas maturalnych otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Po uroczystym apelu, każda z klas kończących szkołę przyłączyła się do corocznej akcji sadzenia drzew wokół szkoły, sadząc swoje rosliny. Absolwentom życzymy wszystkiego dobrego, powodzenia na egzaminach maturalnych i zawodowych.

Uroczysty apel poświęcony rocznicy Konstytucji 3 Maja

W dniu 28 kwietnia 2011 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel poswięcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel zorganizowała klasa I LO, I TM i II LO, pod kierunkiem p. Ewy Czyżyńskiej i p. Marty Chrzanowskiej


XVIII REGIONALNY KONKURS PIOSENKI

W dniu 17 kwietnia 2011 roku w Miejskim Domu Kultury w Grajewie odbył się XVIII REGIONALNY KONKURS PIOSENKI Grajewo 2011. Konkurs był konfrontacją dorobku artystycznego mającą na celu popularyzacje muzyki i piosenki. Wystąpili soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne i chóry. Uczennica naszej szkoły Maja Markiewicz zajęła w konkursie III miejsce.

Dzień otwarty

W dniu 15 kwietnia 2010 roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem p. Katarzyny Romanowskiej i p. Moniki Kalinowskiej przygotowali wiele ciekawych atrakcji dla uczniów gimnazjum ze Szczuczyna i Wąsosza.

Turniej Motoryzacyjny

W dniu 15 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół im.Bolesława Podedwornego w Niećkowie  przeprowadzony został etap powiatowy „Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego ”. Reprezentacje naszej szkoły przygotowywał do turnieju p. Edward Koniecko.

       Najlepsze miejsca uzyskały:
I miejsce – reprezentacja Zespołu Szkół w Niećkowie (Adrian Karwowski, Wojciech Kulikowski i Rafał Gliński),
II miejsce - reprezentacja Zespołu Szkół w Szczuczynie  (Karol Bielawski, Łukasz Radkowski i Marcin Zieliński),
III miejsce –  reprezentacja Zespołu Szkół w Wojewodzinie (Katarzyna Kalankiewicz, Sylwia Poniatowska i Sylwia Przybyszewska).
         Indywidualnie:
I miejsce – Rafał Gliński z Zespołu Szkół w Niećkowie,
II miejsce – Adrian Karwowski z Zespołu Szkół w Niećkowie,
III miejsce – Karol Bielawski z Zespołu Szkół w Szczuczynie.

1_10.jpg


Festiwal Gorących Serc

W dniu 9 kwietnia 2011 roku w sali widowiskowej Kina Relax w Grajewie odbył się VIII Festiwal Gorących Serc organizowany przez Stowarzyszenie Szkoła Naszą Szansą oraz Miejski Dom Kultury. 
Puchar Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Grajewie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła  Marta Kaczmarczyk z Zespołu Szkół w Szczuczynie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego - instruktor Adam Jagusz. 
 ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA

04 kwietnia 2011 roku w rocznicę śmierci Jana Pawła II uczniowie klay I i II LO pod kierunkiem p. Agnieszki Gardockiej i p. Moniki Kalinowskiej przygotwali montaż słowno-muzyczny poświęcony Jego pamięci.

a_36.jpg


Regionalny Konkurs Piosenki

3 kwietnia 2011 roku w MDK w Grajewie odbyły się eliminacje powiatowe XVIII Regionalnego Konkursu Piosenki. Nasze uczennice z klasy II LO, Marta Kaczmarczyk i Maja Markiewicz zakwalifikowały się do nastepnego etapu - konkursu miedzywojewódzkiego. Życzymy im powodzenia.

Dzień Wiosny 2011

W dniu 21 marca 2010 roku samorząd szkolny Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie pod kierunkiem p. Moniki Kalinowskiej i p. Łukasza Kowalskiego przygotował program artystyczny zapewniający rozrywkę i miłe spędzenie czasu w szkole. Do występów zaproszono uczniów wszystkich klas i nauczycieli.Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

W dniu 9 marca 2011 roku uczniowie klas maturalnych skorzystali z zaproszenia Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomzy. Podczas wizyty wysłuchali wykładu na temat Egzorcyzmu, zwiedzili budynek WSA i skorzystali z poczęstunku.

Miedzyszkolny Konkurs Poetycki

          Konkurs zorganizował Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie. Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Jarosław Augustowski, Starosta Grajewski.
         W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Grajewskiego. Warunkiem uczestnictwa było dostarczenie w terminie 3 stycznia 2011 roku do siedziby organizatora trzech wierszy o dowolnej tematyce, własnego autorstwa, nigdzie dotychczas niepublikowanych i nienagradzanych.
         Dnia 25 lutego 2011 roku w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Grajewie, odbyło się uroczyste podsumowanie "Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego". Pierwsze miejsce zajęła Maja Markiewicz, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Szczuczynie.
       W programie oprócz wręczenia nagród laureatom miała miejsce recytacja nagrodzonych utworów. Przeprowadzony został także konkurs jednego wiersza, który roztrzygnięto podczas imprezy.

a_35.jpg


Konkurs ENGLISH MASTER III

W dniu 10 lutego 2011 r. w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie odbył się III Konkurs z Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów "English Master". W konkursie wzięło udział 19 uczniów z 5 gimnazjów:

  1. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie
  2. Publiczne Gimnazjum nr 2  w Grajewie
  3. Publiczne Gimnazjum nr 3 w Grajewie
  4. Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie
  5. Publiczne Gimnazjum w Wąsoszu

Laureaci konkursu -  Indywidualnie:
                 I  miejsce - Tomasz Chojnowski, Publiczne Gimnazjum nr 3 w Grajewie
                 II miejsce - Maja Walaszek, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie
                III miejsce - Kinga Rejterada, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie

Zespołowo:
             I  miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie - opiekun Agnieszka Żbikowska
             II miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 3 w Grajewie - opiekun Alicja Deresz
            III miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 2 - opiekun Katarzyna Bieńkowska

 Dyplomy i nagrody rzeczowe  wręczała Pani Anna Jagusz - Dyrektor Zespołu Szkół w Szczuczynie.

a_34.jpg


Studniówka 2011

W dniu 15 stycznia 2011 roku odbyła się studniówka klas maturalnych Technikum i Liceum Ogólnokształcącego. Młodzież nie zważając na czekające ją egzaminy ........ bawiła się do białego rana.

a_33.jpg


XIX finał WOŚP w Szczuczynie

9 stycznia 2011 roku nasza szkoła, po raz jedenasty była organizatorem WOŚP na terenie Szczuczyna. Ośmiu wolntariuszy (2 z Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie, 6 z ZS w Szczuczynie) kwestowało na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Zebrano 4606,47 zł, 6 euro i 5 centów. Kwotę tą uzyskano dzieki ofiarności mieszkańców (3026,27 zł, 6 euro i 5 centów z puszek, 1580,20 zł z licytacji, która odbyła się na hali sportowej w Szczuczynie).


 

Zespół Szkól w Szczuczynie
19-230 Szczuczyn, ul. Szczuki 1
tel: 086 272 50 12, fax: 086 273 52 86
e-mail: zswszczuczynie@op.pl