Sobota, 6 marca 2021
Imieniny: Róży, Wiktorii

licznik odwiedzin: 2331323

Warto Być Dobrym


W roku szkolnym 2011/2012 nasza szkoła przystąpiła do Akcji "Warto być dobrym" organizowanej przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła". Strona www akcji - www.wartobycdobrym.pl

Opis akcji:

 • Akcja "Warto Być Dobrym" to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich emocji, uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat jako drogę do samorealizacji.

 • Kampania ta realizowana jest w szkole, bo to miejsce największej aktywności młodzieży, oraz przestrzeń gdzie dokonuje się wymiana poglądów o świecie rzeczywistym. To nie tylko miejsce zdobywania wiedzy lecz środowisko gdzie kształtują się postawy młodych ludzi i rozwijają ich talenty.

 • Głównym elementem akcji jest konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, który każda szkoła będzie prowadziła samodzielnie na podstawie tych samych zasad i z tą samą nagrodą główną - rowerem górskim.

 • Akcja wymyślona i organizowana przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", została zainicjowana 10 lat temu w śląskich szkołach. W roku szkolnym 2011/2012, wprowadzona zostaje nowa, rozbudowana formuła i zwiększony zasięg do 1500 placówek, będących członkami Stowarzyszenia. Daje to grupę 500 000 dzieci i ok 1 000 000 rodziców.

 Nagrody:nagroda_rower_1_.jpg

 • Nagrodą główną w Konkursie dla Uczestników każdej szkoły jest rower marki Kross ufundowany przez Organizatora.

 • Wszyscy Uczestnicy, którzy wywiążą się z zadań zostają członkami OKI Klubu.

 • 10 szkół, które uzyskają najwyższy wskaźnik będący stosunkiem ilości Uczestników, którzy zostaną członkami OKI Klubu do ilości uczniów Szkoły otrzyma nagrody w postaci grantów po 10 000 zł na zrealizowanie projektu z dziećmi wg. własnego pomysłu.

 • Każda szkoła, która weźmie udział w akcji, otrzyma od firmy FORMAT nagrodę do wyposażenia bibioteki szkolnej. Będzie nią zestaw edukacyjnych programów multimedialnych – Akademia Umysłu ® cz.2, w skład którego wchodzą aż 3 programy: PAMIĘĆ, KONCENTRACJA, SZYBKIE CZYTANIE. Zawarte w nich ćwiczenia zwiększają zdolność zapamiętywania, wspomagają koncentrację oraz sprawne czytanie u dzieci i młodzieży.

  Cele akcji:

  • Pokazanie, że być dobrym to nie wstyd i słabość a wręcz przeciwnie to duma i siła, a czasami bohaterstwo.

  • Wyzwolenie w młodych ludziach mody na dobro, oraz uświadomienie, że warto być dobrym, a tym dobrem można zarażać innych nawet starszych.

  • Pokazanie dobra i wolontariatu jako wartości, świetnej zabawy i drogi do samorealizacji.

  • Promowanie pozytywnego systemu wartości jako wzorca postaw.

  • Docenienie odpowiedzialnego i pomocne zachowania wobec drugiego człowieka, zwierzęcia, społeczności lokalnej, świata.

 

        W dniu 7 lutego dotarła do naszej szkoły przesyłka z nagrodą główną - rowerem górskim, programami komputerowymi - Pamięć, Koncentracja, Szybkie Czytanie oraz materiałami informacyjnymi. O celach i zadaniach akcji uczniowie dowiedzą się na godzinach wychowawczych. Nagrodę główną można oglądać w holu głównym szkoły - zgodnie z regulaminem akcji. Życzymy wszystkim wytrwałej rywalizacji - rozstrzygnęcie konkursu na poczatko czerwca.

Zapraszamy na - www. facebook.com/przyjaznaszkola
 

Zespół Szkól w Szczuczynie
19-230 Szczuczyn, ul. Szczuki 1
tel: 086 272 50 12, fax: 086 273 52 86
e-mail: zswszczuczynie@op.pl