Sobota, 6 marca 2021
Imieniny: Róży, Wiktorii

licznik odwiedzin: 2330909

Rok 2010

Jasełka 2010

W dniu 22 grudnia 2010 roku uczniowie klas licealnych pod kierunkiem p. Moniki Kalinowskiej i p. Agnieszki  Gardockiej przygotowali część artystyczną z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

a_32.jpg


Pokaż Język

     Dnia 17 listopada 2010 r. uczniowie naszej szkoły już po raz piaty pisali testy z języka angielskiego i języka niemieckiego. Uczniom, którzy otrzymają największą ilość punktów Fundacja Pokaż Język przyzna stypendia.
W tym roku szkolnym do programu zgłosiło się:
          - z klas I - 21 osób,
          - z klas II - 36 osób,
          - z klas III i IV - 40 osób.Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji

     Dnia 16 listopada 2010 r. w Filharmonii Białostockiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej.
    W naszej szkole stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali:
                   1. Anna Walczak uczennica klasy II LO,
                   2. Paweł Szczech uczeń klasy IV Technikum.
 Stypendium Starosty Grajewskiego trafiło do uczennicy klasy III LO - Anny Szymanowskiej.
 Uczennica klasy II LO - Ewelina Sadowska otrzymuje stypendium ufundowane przez sponsora.

aa_3.jpg

 


Święto Niepodległości

W dniu 10 XI 2010 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Część artystyczną pod kierunkiem p. Katarzyny Romanowskiej i p. Moniki Kalinowskiej przygotowali uczniowie klasy  II i III  LO.

1_9.jpg


Otwarcie kompleksu boisk "Moje boisko - Orlik 2012"

W dniu 8 listopada 2010 roku odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu boisk "Moje boisko - Orlik 2012".
      Starosta Jarosław Augustowski dokonał  oficjalnego otwarcia oraz powitał przybyłych z tej okazji gości, w tym piłkarzy Jagiellonii Białystok. Sportowcy symbolicznie rozegrali kilkuminutowe spotkanie z młodziutkimi szczuczyniankami.

Dzień Edukacji Narodowej 2010

W dniu 14 X 2010 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum pod kierunkiem p. Ewy Czyżyńskiej i p. Anny Kozikowskiej.

a_31.jpg


Sprzątanie świata 2010

W dniu 17 września 2010 roku uczniowie Zespołu Szkół w Szczuczynie przyłaczyli się do miedzynarodowej akcji sprzątania świata. W ramach akcji zbierano śmieci i porządkowano teren wokół budynków szkoły.Orlik w naszej szkole

Pod koniec września 2010 zostanie oddany do użytku kompleks boisk "Orlik" przy Zespole Szkół w Szczuczynie. Kompleks będzie miedzy innymi wykorzystywane do prowadzenia zajęć z wychowania fizychnegoPoczątek roku szkolnego 2010/2011

W dniu 1 września 2010 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011.

Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

W dniu 25 czerwca 2010 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce oraz uczniowie zaangażowani w życie szkoły otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie odbyły się spotkania klasowe.Zakończenie roku szkolnego klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej

W dniu 18 czerwca 2010 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III ZSZ w Szczuczynie. Absolwentom gratulujemy,  życzymy sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

a_30.jpg


Dzień Patrona

W dniu 14 czerwca 2010 roku odbyły się uroczystości z okazji Dnia Patrona Szkoły. Po uroczystej Mszy Świętej i przemarszu ulicami miasta, odbyła sie część artystyczna przygotowana przez p. Ewę Czyzyńską i p. Agnieszkę Gardocką. Nastepnie młodzież i zaproszeni goście mogli poczuć smak żolnierskiej grochówki i kiełbasek z grila serwowanych przez młodzież naszej szkoły. Dodatkową atrakcją Dnia Patrona były pokazy jeździeckie uczniów Zespołu Szkół z Niećkowa oraz pokazy i zawody sportowo obronne zorganizowane przez p. Grzegorza Gardockiego ze Związeku Strzeleckiego "Strzelec". 

a_29.jpg


Boże Ciało

W dniu 3 czerwca 2010 roku poczet sztandarowy Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Pilsudskiego w Szczuczynie uczestniczył w uroczystościach Bożego Ciała. Udział w procesji jest ważnym elementem tworzenia nowej tradycji szkoły i powrotu do  przedwojennej historii szkół szczuczyńskich.

Program profilaktyczny

W dniu 31 maja 2010 roku uczniowie pod kierunkiem p. Zygmunta Kalinowskiego przygotowali program profilaktyczny związany z przemocą i nałogami.Spotkanie przy ognisku

W dniu 28 maja 2010 roku uczniowie zaangażowani w życie szkoły spotkali się w godzinach popołudniowych na wspólnym ognisku.

b.jpg.jpg


Dzień otwarty

W dniu 24 maja 2010 roku odbył się w naszej szkole Dzień otwarty. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem p. Łukasza Kowalskiego przygotowali wiele ciekawych atrakcji dla uczniów gimnazjów z Grajewa, Szczuczyna i Wąsosza.

Msza Święta Dekanatu Szczuczyńskiego

W dniu 23 maja 2010 roku poczet sztandarowy Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z innymi pocztami sztandarowymi brał udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji ofiar katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem.

Matura 2010 rozpoczęta

W dniu 4 maja 2010 roku rozpoczęła się matura egzaminem z języka polskiego, w kolejnych dniach do 20 maja 2010 odbywać się bedą kolejne egzaminy maturalne.

Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół w Szczuczynie

W dniu 2 maja 2010 roku odbył sie w naszej szkole I Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół w Szczuczynie.  Pomysłodawcami I Zjazdu Absolwentów ZS była Dyrekcja i Komitet Organizacyjny w składzie: Karol Sobolewski, Bogdan Kukowski, Adam Jagusz, Mariusz Popko, Waldemar Brzozowski, Anna Kowalewska i Łukasz Kowalski. Wszystkim uczestnikom zjazdu serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu.

a_28.jpg


Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

W dniu 30 kwietnia 2009 roku uczniowie klas maturalnych otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Na uroczystym apelu przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom. Nastepnie każda z klas kończących szkołę przyłączyła się do corocznej akcji sadzenia drzew wokół szkoły, sadząc swoje rosliny. Absolwentom życzymy wszystkiego dobrego, powodzenia na egzaminach maturalnych i zawodowych.Uroczysty apel poświęcony rocznicy Konstytucji 3 Maja

W dniu 29 kwietnia 2009 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel poswięcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel zorganizowała klasa I T, I LO i L II LO, pod kierunkiem pani Grażyny Śmiarowskiej.

Turniej Motoryzacyjny

W dniu 21 kwietnia 2010 r. przeprowadzony został etap powiatowy „Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego”. W turnieju wzięły udział  3 osobowe reprezentacje  ze  szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu grajewskiego.
Uczestnicy rozwiązywali testy komputerowe (jak na prawo jazdy kat. B), a drugą  konkurencją  była jazda sprawnościowa samochodem osobowym.
        Reprezentacja Zespołu Szkół  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie  w składzie:  Radosław Lemański, Krzysztof Filipkowski, Paweł Roman zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy był  Radosław Lemański z naszej szkoły. Opiekunem drużyny jest Pan Edward Koniecko.

a_27.jpg


Szkoły szczuczyńskie w żałobie

W dniu 12 kwietnia 2010 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Publicznego Gimnazjum oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego brali udział w Mszy Świętej w intencji Prezydenta RP Pana Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki Marii oraz Naszych Rodaków, którzy zginęli w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA

30 marca 2010 roku w piata rocznicę śmierci Jana Pawła II uczniowie klay I, II i III LO pod kierunkiem p. Agnieszki Gardockiej, p. Anny Kowalewskiej i p. Moniki Kalinowskiej przygotwali montaż słowno-muzyczny poświęcony Jego pamięci.

 

a_26.jpg


REKOLEKCJE 2010

W dniu 24 marca 2010 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie rekolekcyjne młodzieży z księdzem rekolekcjonistą i księżmi z naszej parafii. Młodziez uatrakcyjniła spotkanie występem artystycznym.Dzień Wiosny 2010

W dniu 22 marca 2010 roku samorząd szkolny Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie pod kierunkiem p. Łukasza Kowalskiego przygotował program artystyczny zapewniający rozrywkę i miłe spędzenie czasu w szkole. Do występów zaproszono uczniów wszystkich klas LO, Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

a_25.jpg


Ogólnopolski konkurs "USUWAMY AZBEST"

W dniu 15 marca 2010 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku odbyło się wręczenie nagród laureatom etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych, gimnazjalnych  i  średnich pod hasłem „Usuwamy azbest!” organizowanego przez Ministerstwo Gospodarki, a realizowanego przez Principle Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

W kategorii szkół średnich nasza szkoła zajęła I miejsce.

Film z uroczystości pod adresem: http://tvbialystok.pl/play_video.php?src=2010_03%2FEKOLOGICZNY_14_1.wmv

Dzień Kobiet 2010

W dniu 8 marca 2010 roku uczniowie z  LO i TM pod kierunkiem p. Ireny Klimczak i p. Katarzyny Kurzątkowskiej, przygotowali część artystyczną z okazji Święta Kobiet.

a_24.jpg


Walentynki 2010

W dniu 16 lutego 2010 roku uczniowie z klasy II LO pod kierunkiem p. Haliny Śmiarowskiej i p. Łukasza Kowalskiego przygotowali część artystyczną związaną z dniem zakochanych.

aa_2.jpg


Studniówka 2010

W dniu 16 stycznia 2010 roku odbyła się studniówka klas maturalnych Technikum i Liceum Ogólnokształcącego. Młodzież nie zważając na czekające ją egzaminy ........ bawiła się do białego rana.

a_23.jpg


Konkurs ENGLISH MASTER II

W dniu 13 stycznia 2010 r. w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie odbył się II Konkurs z Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów "English Master". Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Grajewskiego Pan Jarosław Augustowski. Głównym sponsorem konkursu była Spółdzielnia Mleczarska "Mlekpol" i Bank Spółdzielczy w Szczuczynie. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z 7 gimnazjów:

  1. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie
  2. Publiczne Gimnazjum nr 2  w Grajewie
  3. Publiczne Gimnazjum nr 3 w Grajewie
  4. Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie
  5. Publiczne Gimnazjum w Radziłowie
  6. Publiczne Gimnazjum w Grabowie
  7. Publiczne Gimnazjum w Wąsoszu

Laureaci konkursu -  Indywidualnie:

I  miejsce - Maja Walaszek, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie

II miejsce - Marta Rydzewska, Publiczne Gimnazjum w Grabowie

III miejsce - Tomasz Chojnowski, Publiczne Gimnazjum nr 3 w Grajewie

Zespołowo:

I  miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie - opiekun Agnieszka Żbikowska

II miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 3 w Grajewie - opiekun Alicja Deresz

III miejsce - Publiczne Gimnazjum w Grabowie - opiekun Renata Karwowska

 Dyplomy i nagrody rzeczowe  wręczała reprezentantka Starostwa Powiatowego oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Szczuczynie.

a_22.jpg


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W dniu 10 stycznia 2010 roku w Szczuczynie, już po raz dziesiąty, zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie, Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie, Gminnego Ośrodka Kultury w Wąsoszu uzbierali na terenie Szczuczyna 4018,46 zł., 8,84 euro, 30 funtów, 1,01 dolara,  na terenie Wąsosza 900,00 zł 1 euro.


 

Zespół Szkól w Szczuczynie
19-230 Szczuczyn, ul. Szczuki 1
tel: 086 272 50 12, fax: 086 273 52 86
e-mail: zswszczuczynie@op.pl