Sobota, 6 marca 2021
Imieniny: Róży, Wiktorii

licznik odwiedzin: 2330804

Rok 2009

Jasełka 2009

W dniu 22 grudnia 2009 roku uczniowie klas I LO, II LO i III LO pod kierunkiem p. Moniki Kalinowskiej i p. Agnieszki  Gardockiej przygotowali część artystyczną z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

a_21.jpg


Stypendia Fundacji "Pokaż Język"

W sobotę 12 grudnia 2009 roku w MDK w Grajewie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Fundacji "Pokaż Język". Zaproszeni uczniowie i nauczyciele zostali wyróżnieni drobnymi upominkami firmowymi a także zapoznali się z ideą i zasadami funkcjonowania Fundacji "Pokaż Język". Z naszej szkoły stypendium otrzymało 11 uczniów.

aa.jpg


PWSIiP w Zespole Szkół w Szczuczynie

W dniu 11 grudnia 2009 roku przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoly Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży spotkali się z uczniami klasy IV Technikum.Przegląd dorobku kulturalnego Grajewa

W dniu 22 listopada 2009 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum w Szczuczynie brali udział w XXI Przeglądzie Dorobku Kulturalnego Miasta Grajewa.

W kategori ponadgimnazjalnej zdobyli:

PUCHAR BURMISTRZA MIASTA – MAJA MARKIEWICZ  klasa I LO
PUCHAR BURMISTRZA MIASTA – MARTA KACZMARCZYK  I LO
NAGRODA DYREKTORA MDK – MICHAŁ LEKIENTA  II T

Święto Niepodległości

W dniu 10 XI 2009 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Część artystyczną pod kierunkiem p. Anny Jagusz i p. Łukasza Kowalskiego przygotowali uczniowie klasy I, II, III  LO i II TM. W uroczystościch brał udział poczet sztandarowy naszej szkoły oraz poczet sztandarowy Zespołu Szkoł w Niećkowie.

a_19.jpg


Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji

W dniu 05 listopada 2009 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Stypendia wręczał Wojewoda Podlaski Maciej Żywno i Wicekurator Oświaty Wiesława Ćwiklińska.

Z naszej szkoły stypendium Premiera otrzymali: Anna Szymanowska z klasy II LO i Paweł Szczech z klasy III TL.

Szkolenie - pierwsza pomoc przedmedyczna

29 października 2009 roku strażacy z JRG  OSP  w Szczuczynie przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zachowania się na miejscu wypadku. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Uczniowie klas  licealnych i technikum  mieli możliwość wykonywania ćwiczeń na fantomach. Na zakończenie odbyła się prezentacja wozu ratownictwa technicznego i jego wyposażenia.

Pielgrzymka 2009

W dniu 23 października 2009 roku uczniowie klas maturalnych brali udiał w Pielgrzymce Diecezji Łomżyńskiej do Częstochowy.

a_18.jpg


Uroczystości w Zespole Szkół Nr 2 w Grajewie

W dniu 23 października 2009 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Grajewie odbyły się uroczystości zwiazane ze Świętem Patrona Szkoły - Święto 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie, w których uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły.

b.jpg


Dzień Edukacji Narodowej 2009

W dniu 14 X 2009 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum pod kierunkiem p. Grażyny Śmiarowskiej.

a_17.jpg

 


Program profilaktyczny "Być sobą, to żyć wolnym"

W dniu 28 września 2009 roku odbył się w naszej szkole program autorski Sławka Pyrko. W programie autor omawiał działanie i skutki zażywania narkotyków, wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne osoby uzależnionej, oraz rolę podświadomości w skutecznym odmawianiu przyjmowania narkotyków. Sposoby zapobiegania przemocy, prewencja i osobista postawa wobec patologi to ciąg dalszy programu podczas którego, Sławek Pyrko  zaprezentował swoją twórczość - ballady i bluesy, akompaniując sobie na gitarze i harmonijce.

a_16.jpg


EUROPEJSKI DZIEŁ JĘZYKĂ“W OBCYCH

W dniu 25 września 2009 roku odbyła się w naszej szkole część artystyczna w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uroczystość przygotowali uczniowie klas licealnych i technikum pod kierunkiem nauczycieli języków obcych.

a_15.jpg


Grzędy 2009

Od 1994 r. na terenie powiatu grajewskiego corocznie obchodzona jest rocznica bitwy, stoczonej w ramach Akcji ,,Burza”. Na Grzędach w Biebrzańskim Parku Narodowym stoi obelisk upamiętniający poległych w bitwie partyzantów, rozstrzelanych mieszkańców wsi Grzędy oraz zamordowanych przez NKWD i Gestapo leśników nadleśnictw: Grajewo i Rajgród.
Uroczystości rozpoczęły się w południe 8 września mszą w kościele w Rajgrodzie. Później uczestnicy przejechali do Leśniczówki Grzędy, gdzie przy pomniku delegacje złożyły kwiaty, były też wystąpienia i apel poległych. W uroczystościach brał udział poczet sztandarowy Zespołu Szkół w Szczuczynie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

6.jpg


Początek roku szkolnego 2009/2010

W dniu 1 września 2009 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010. W uroczystości uczestniczył pan starosta Jarosław Augustowski. Następnie odbyły się spotkania klasowe.

a_14.jpg


Święto 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie

W dniu 20 czerwca 2009 roku  poczet sztandarowy Zespołu Szkół w Szczuczynie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego brał udzial w święcie 9 Pułku Strzelców Konnych,  które rozpoczęło doroczne obchody dni Grajewa. 

a_13.jpg


Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

W dniu 19 czerwca 2009 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie odbyły się spotkania klasowe.

 

a_12.jpg


Boże Ciało

W dniu 11 czerwca 2009 roku sztandar Zespołu Szkół w Szczuczynie im. Marszałka Józefa Pilsudskiego uczestniczył w uroczystościach Bożego Ciała. Udział w procesji będzie ważnym elementem tworzenia nowej tradycji szkoły i powrotu do  przedwojennej historii szkół szczuczyńskich.

a_11.jpg


Zakończenie roku szkolnego klas III Zasadniczej Szkoły Zawodowej

W dniu 10 czerwca 2009 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III ZSZ w Szczuczynie. Absolwentom gratulujemy,  życzymy sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

a_9.jpg


Nadanie Imienia ZS w Szczuczynie

 W dniu 4 czerwca 2009 roku Zespół Szkół w Szczuczynie otrzymał imię Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz sztandar ufundowany przez sponsorów szkoły.  W okresie międzywojennym w budynku szkoły mieściła się VII Klasowa Publiczna Szkoła Powszechna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.  Społeczność szkolna, to jest Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna podjęły jednogłośnie uchwały o wyborze Marszałka na patrona szkoły. W dniu 23 stycznia 2009 r. Rada Powiatu Grajewskiego podjęła uchwałę nadającą Zespołowi Szkół w Szczuczynie imię „Marszałka Józefa Piłsudskiego”. 

a_8.jpg


Szkolenie- pierwsza pomoc przedmedyczna

22.05.2009 roku ratownicy medyczni z JRG  OSP  w Szczuczynie przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zachowania się na miejscu wypadku. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Uczniowie klas  licealnych i technikum  mieli możliwość wykonywania ćwiczeń na fantomach. Na zakończenie odbyła się prezentacja wozu ratownictwa technicznego i jego wyposażenia.

a_7.jpg

 


Matura 2009 rozpoczęta

W dniu 4 maja 2008 roku rozpoczęła się matura. W tym dniu uczniowie zdawali język polski. 5 maja odbył się egzamin maturalny z języka angielskiego. W nastepnych dniach odbędą się egzaminy pisemne z przedmiotów wybranych przez maturzystów. 

Egzaminy ustne:

 • język polski - 18 - 22 maja
 • język angielski - 11, 12, 21, 22 maja
 • język niemiecki - 11 maja.

 

a_6.jpg


Uroczysty apel poświęcony rocznicy Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia 2009 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel poswięcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel zorganizowała klasa II LO, pod kierunkiem pani Katarzyny Romanowskiej.

a_5.jpg

 


Dzień otwarty

W dniu 27 kwietnia 2009 roku odbył się w naszej szkole Dzień otwarty. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem p. Łukasza Kowalskiego przygotowali wiele ciekawych atrakcji dla uczniów gimnazjów.

 

a_4.jpg

  


Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

W dniu 24 kwietnia 2009 roku uczniowie klas maturalnych otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Po uroczystym apelu, każda z klas kończących szkołę przyłączyła się do corocznej akcji sadzenia drzew wokół szkoły, sadząc swoje rosliny. Absolwentom życzymy wszystkiego dobrego, powodzenia na egzaminach maturalnych i zawodowych.

a_3.jpg


ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA

2 kwietnia 2008 roku w czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II uczniowie klay I i II LO pod kierunkiem p. Anny Jagusz przygotwali montaż słowno-muzyczny poświęcony Jego pamięci.

a1.jpg


Biegi przełajowe - Białystok

W dniu 26.03.2009 roku w Białymstoku odbyły się sztafetowe biegi przełajowe chłopców i dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego. 

a_2.jpg


Turniej Szkół -siatkówka chłopców

W dniu 21 marca 2009 roku odbył się po raz kolejny Turniej Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół  w Szczuczynie w siatkówce chłopców.

Udział wzięły trzy drużyny:
Gimnazjum Publiczne w Białej Piskiej
Gimnazjum Publiczne Nr 2 w Grajewie
Gimnazjum Publiczne Nr 1 w Grajewie

A.JPG


Dzień Wiosny 2009

W dniu 19 i 20 marca 2009 roku samorząd uczniowski Zespołu Szkół w Szczuczynie pod kierunkiem p. Łukasza Kowalskiego przygotował program artystyczny zapewniający rozrywkę i miłe spędzenie czasu w szkole. Do występów zaproszono uczniów wszystkich klas LO, Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Miłym urozmaiceniem były występy nauczycieli, którym należą się brawa za odwagę.

1a_3.jpg


Turniej Szkół Gimnazjalnych 2009

W dniu 14 marca 2009 roku odbył się Turniej Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZS w Szczuczynie w Siatkówce Dziewcząt.

Klasyfikacja końcowa :

 1. Gimnazjum Publiczne w Białej Piskiej
 2. Gimnazjum Publiczne Nr 2 w Grajewie
 3. Gimnazjum Publiczne w Szczuczynie
 4. Gimnazjum Publiczne Nr 1 w Grajewie
 5. Gimnazjum Publiczne w Wąsoszu

1aa.jpg


Dzień Kobiet 2009

 W dniu 6 marca 2009 roku uczniowie klasy I LO pod kierunkiem p. Anny Jagusz, przygotowali część artystyczną z okazji Święta Kobiet. 

1a_2.jpg


Walentynki 2009

W dniu 13 lutego 2009 roku  uczniowie z Klubu Europejskiego pod kierunkiem p. Ireny Klimczak przygotowali część artystyczną związaną z dniem zakochanych.

1a.JPG


Rok 2008 Rokiem Zbigniewa Herberta

W dniu 23 stycznia 2009 roku pod kierunkiem p. Katarzyny Romanowskiej klasa I i II Liceum Ogólnokształcącego, przygotowała montaż słowno-muzyczny poświęcony Zbigniewowi Herbertowi.

1a_1.jpg

 


Konkurs ENGLISH MASTER

W dniu 21 stycznia 2009 r. w Zespole Szkół w Szczuczynie odbył się I Konkurs z Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów "English Master". Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Grajewskiego Pan Jarosław Augustowski. Głównym sponsorem konkursu był Bank Spółdzielczy w Szczuczynie.

Konkurs "English Master" to nieoficjalne mistrzostwa Powiatu Grajewskiego z języka angielskiego dla gimnazjalistów.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów z 6 gimnazjów Powiatu Grajewskiego:

 1. Publiczne Gimnazjum nr 1 im. PCK w Grajewie
 2. Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Grajewie
 3. Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie
 4. Publiczne Gimnazjum w Radziłowie
 5. Publiczne Gimnazjum w Rajgrodzie
 6. Gimnazjum w Wąsoszu

Uczestnicy konkursu oceniani byli w dwóch kategoriach: indywidualnie i zespołowo. Sprawdzana była wiedza i umiejętności z:

 • rozumienia ze słuchu,
 • rozumienia tekstu czytanego,
 • części gramatycznej,
 • wypowiedzi pisemnej.

Podczas oczekiwania na wyniki konkursu uczniowie gimnazjów i ich opiekunowie oglądali film z pakietu "Filmoteka Polska" pt. "Zezowate Szczęście" oraz zapoznali się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkól w Szczuczynie  na rok szkolny 2009/2010.

Laureaci konkursu:

Indywidualnie:

I  miejsce - Magdalena Cymkowska, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Grajewie

II miejsce - Maja Markiewicz, Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie

III miejsce - Maja Walaszek, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie

Zespołowo:

I  miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Grajewie - opiekun Katarzyna Bieńkowska

II miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie - opiekun Agnieszka Żbikowska

III miejsce - Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie - opiekun Elżbieta Milewska

 

Puchary Starosty Grajewskiego, dyplomy i nagrody rzeczowe w imienu Pana Starosty Jarosława Augustowskiego oraz Pana Prezesa Banku Spółdzielczego w Szczuczynie Mirosława Rainko wręczyli Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Pan Stanisław Kossakowski i Dyrektor Zespołu Szkół w Szczuczynie Pan Ryszard Klimczak.

Konkurs "English Master", którego ideą jest zachęcanie uczniów do poszerzania znajomości języka angielskiego będzie kontynuowany w kolejnych latach.

2a.jpg

 


Studniówka 2009

W dniu 17 stycznia 2009 roku odbyła się studniówka klas maturalnych Technikum i Liceum Ogólnokształcącego. Młodzież nie zważając na czekające ją egzaminy ........ bawiła się do białego rana.

1a.jpg


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dnia 11 stycznia 2009 roku w Szczuczynie, już po raz dziewiąty, zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 10-ciu wolontariuszy z LO w Szczuczynie i 12 z Gimnazjum Publicznego w Szczuczynie podczas kwesty zebrało 4341,82 zł, z licytacji na hali sportowej uzyskano 925,60 zł. Razem uzbierano 5267,42 zł. Opiekunami młodzieży byla: p.Anna Jagusz, p. Ewa Czyżyńska i p. Katarzyna Romanowska.

1A_1.JPG 

Zespół Szkól w Szczuczynie
19-230 Szczuczyn, ul. Szczuki 1
tel: 086 272 50 12, fax: 086 273 52 86
e-mail: zswszczuczynie@op.pl